fot. ESL/Joao Ferreira

Uczestnicy Majora pod wrażeniem publiczności w Spodku. „Nie zapomnę tego do końca życia”

Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major wszedł w decydującą fazę. Za nami już wszystkie spotkania ćwierćfinałowe. W tych, które odbyły się wczoraj, powody do radości mieli gracze MIBR-u i Astralis. Bez względu na powodzenie lub jego brak, uczestnicy najważniejszych zawodów w kalendarzu Counter-Strike’a nie szczędzili pochwał kierowanych w stronę kibiców zgromadzonych w Spodku.

Zdecydowanie najbardziej ekspresyjnie wypowiedział się za pośrednictwem Twittera szkoleniowiec Ninjas in Pyjamas – Faruk „pita” Pita. Szwed w krótkim wpisie tak skomentował postawę kibiców w stolicy Górnego Śląska: –Nie mogę znaleźć słów, by opisać fanów w Spodku. Nie zapomnę tego do końca życia. Dziękuję i przepraszam, że nie daliśmy rady wygrać tego dla was – podsumował 28 latek. W podobny sposób opisał emocje towarzyszące grze w legendarnym miejscu Jonas „Lekr0” Olofsson: – Jestem nieprawdopodobnie szczęśliwy z powodu dopingu publiczności. To było niesamowite uczucie. Jestem naprawdę smutny, że nie potrafiliśmy dla was wygrać, ale mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy. Dzięki za wsparcie. 

Osoby zgromadzone w arenie przy ulicy Korfantego w zdecydowanej większości sympatyzowały z NiP-em. Mimo tego do podziękowań dołączyli się także zawodnicy Astralis. O emocjonalny wpis pokusił się między innymi Emil „Magisk” Reif. – Można poczuć pasję do gry w Spodku. Nawet jeśli ludzie tutaj nam nie kibicują, to my ciągle uwielbiamy ich zamiłowanie, które pokazują. Mam nadzieję, że jutro zaprezentujemy pięknego CS-a wszystkim, którzy przybędą do Spodka – napisał 20-latek. Niemal identycznych słów użył w pomeczowym wywiadzie Nicolai „dev1ce” Reedtz, dodając: – Jesteście niesamowici. Dzięki za przybycie!

Pierwszy półfinał IEM Katowice rozpocznie się o godzinie 16. Naprzeciw siebie staną gracze ENCE eSports oraz MIBR-u. Transmisja z tego wydarzenia w języku polskim będzie dostępna pod tym adresem, z kolei zmagania z angielskim komentarzem można będzie obejrzeć tutaj. Po wszelkie informacje na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jactroll Vitality, LEC 2019

G2 i Vitality umacniają pozycję na szczycie. Podsumowanie wczorajszych meczów LEC

Wczorajsze starcie Marcina "Jankosa" Jankowskiego z Mateuszem "Kikisem" Szkudlarkiem nie przyniosło nam wielu zaskoczeń. G2 Esports bez większych prob...