fot. WCG

NEO: Moim celem na ten rok jest znalezienie nowej drużyny

Kilka tygodni temu Filip „NEO” Kubski, legendarny polski zawodnik Counter-Strike’a, wystąpił w filmie promującym nową odsłonę World Cyber Games. Przy okazji wizyty w Azji organizator ów zmagań porozmawiał również z byłym członkiem Virtus.pro. Kubski w opublikowanym właśnie wywiadzie opowiedział m.in. o wspomnieniach związanych z WCG oraz o celach na ten rok.

NEO aż trzy razy zdobywał wraz ze swoją drużyną złote medale podczas zmagań z serii World Cyber Games. Został także wyróżniony w WCG Hall of Fame, z czego – jak sam przyznaje – jest bardzo dumny. Tak natomiast wypowiada się o triumfie z 2006 roku: – Też byłem zaskoczony! Dobrze radziliśmy sobie na innych zawodach, ale WCG było turniejem, podczas którego zdaliśmy sobie sprawy z naszej prawdziłej siły. Udowodniliśmy coś sobie i staliśmy się sławni. Wtedy miałem 18 lat, ale nadal czuję, że jestem młody i mogę pokazać innym, na co mnie stać.

Kolejne zwycięstwo Polaków w serii WCG przyszło w 2009 roku, kiedy to w decydującym starciu zmierzyli się oni z Fnatic. Sam Kubski mówi o tym turnieju w następujących słowach: – Nigdy nie zapomnę 2009 roku. Byliśmy w trudnej sytuacji, bo nie mogliśmy znaleźć organizacji. Zdecydowaliśmy jednak, by zagrać na WCG. Nazwaliśmy nasz zespół AGAiN, bo raz jeszcze chcieliśmy sobie coś udowodnić. Polska przeszła mecze eliminacyjne, by następnie zdobyć mistrzostwo, pokonując najsilniejszy zespół w tamtym czasie – szwedzkie Fnatic.

Filip Kubski niedawno ostatecznie rozstał się z Virtus.pro, stając się pierwszy raz od bardzo długiego czasu wolnym zawodnikiem. Czy planuje wrócić do gry drużynowej? Fakt, że w ostatnim czasie kilka razy oglądaliśmy go w barwach Heroic oraz to, że on i Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski podjęli się rozmów z włodarzami Codewise Unicorns na temat stworzenia nowej ekipy mocno wskazywały na to, że tak właśnie jest. Teraz potwierdził to sam zainteresowany. – Moim celem na ten rok jest znalezienie nowej drużyny i – jak zwykle – prowadzenie ciężkich treningów, by udowodnić swoje umiejętności.

Całą rozmowę z Filipem „NEO” Kubskim możecie przeczytać na oficjalnej stronie World Cyber Games.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

swag i spółka znaleźli nową organizację!

Swole Patrol to już przeszłość! Ekipa, której częścią jest m.in. Braxton "swag" Pierce wreszcie znalazła bowiem chętną do jej zatrudnienia organizację...