fot. ESL/Sarah Cooper

IEM Sydney: FaZe wyeliminowane przez Grayhound, Fnatic gra dalej

Na Intel Extreme Masters Sydney 2019 doszło do kolejnych rozstrzygnięć. Z zawodami pożegnali się reprezentanci Chiefs Esports Club oraz FaZe Clanu, a dzięki temu szanse na awans wciąż mają Fnatic i Grayhound Gaming. Zawodnicy tych ekip o wejście do play-offów zagrają jeszcze dziś!

Fnatic do pojedynku z Chiefs przystępowało jako murowany faworyt, ale spotkanie to nie zaczęło się dla Szwedów najlepiej. Na Duście2 ekipa Freddy’ego „KRIMZA” Johanssona po wyrównanym boju musiała bowiem uznać wyższość swoich rywali. To najwyraźniej podziałało motywująco na Skandynawów, bo to właśnie oni przez większość czasu kontrolowali przebieg starć na Mirage’u i Inferno, pozwalając Chiefs na niewiele i ostatecznie triumfując 2:1.

Tyle samo szczęścia nie miał FaZe Clan, który do meczu o być albo nie być z Grayhound Gaming, podobnie jak do poprzednich starć w Sydney, przystąpił bez Nikoli „NiKo” Kovača, wszak ten nie otrzymał wizy do Australii. Mimo konieczności korzystania z usług trenera, Janko „YNk” Paunovića, europejska piątka i tak zdołała dość wysoko postawić poprzeczkę. Podopieczni Neila „NeiLa_M” Murphy’ego musieli dać z siebie wszystko, by ograć FC, ale sztuka ta w końcu się udała. Po trzech wyrównanych mapach i niezwykle emocjonującej końcówce Grayhound zatriumfowało, a wspomniany szkoleniowiec nie krył radości:

Szczegółowe wyniki obu omawianych spotkań prezentują się następująco:

2 maja

Druga runda drabinki przegranych grupy B

04:00 Chiefs Esports Club 1:2 Fnatic
Dust2 16:14
Mirage 9:16
Inferno 4:16
04:00 Grayhound Gaming 2:1 FaZe Clan
Inferno 16:12
Dust2 12:16
Overpass 16:14

Aktualne informacje o IEM Sydney 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Transmisja z polskim komentarzem dostępna jest w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – 2 maja

Valve nie zwalnia tempa! Amerykańska firma wypuściła kolejną aktualizację Counter-Strike: Global Offensive, jednak jest ona zdecydowanie mniej obszern...

>