fot. ESL/Bart Oerbekke

Znamy pary ćwierćfinałowe kolejnego tygodnia ECS Europe

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od startu czwartego tygodnia Esports Championship Series Europe. Osiem czołowych zespołów Starego Kontynentu po raz kolejny powalczy o nagrody z puli wynoszącej ponad 20 tysięcy dolarów. Wśród uczestników nie zabraknie polskiego akcentu, którym będzie Virtus.pro. Polska piątka nie będzie miała łatwego zadania, bo jej rywalem w pierwszej rundzie zmagań będzie FaZe Clan.

Olof „olofmeister” Kajbjer i spółka w ostatnich dniach brali udział w Intel Extreme Masters Sydney, gdzie ostatecznie uplasowali się na 9-12. miejscu. Pomimo nie najlepszego występu w Australii to FaZe jest bezwzględnym faworytem tego pojedynku. Taki stan rzeczy wynika głównie z niedawnych (kolejnych już) zmian kadrowych Virtusów, a także tragicznej wręcz dyspozycji zespołu. O tym drugim mogliśmy przekonać się przy okazji LOOT.BET/CS Season 2 oraz VulkanBet Invitational, gdzie Niedźwiedzie notowały fatalne rezultaty. Wyniki z poprzednich kolejek ECS także nie napawają optymizmem, bo w każdym z trzech minionych tygodni Polacy odpadli po zaledwie jednym spotkaniu.

Teraz czas przyjrzeć się pozostałym meczom, bo te także zapowiadają się nad wyraz obiecująco. W bezpośrednim starciu zmierzą się między innymi Fnatic oraz mousesports, czyli dwie głodne sukcesu ekipy, które do tej pory w ECS radziły sobie bardzo słabo. Zaraz obok rysuje nam się drugie spotkanie, w którym zobaczymy wicemistrzów drugiego oraz trzeciego tygodnia, czyli odpowiednio Ninjas in Pyjamas i OpTiC Gaming. Z kolei ostatnim z nadchodzących starć będzie batalia pomiędzy forZe a G2 Esports. Pierwsza drużyna w minionych tygodniach notowała identyczne wyniki, co Virtus.pro, natomiast dla G2 będzie to okazja do rehabilitacji po bardzo nieudanym ubiegłym tygodniu, kiedy to Audric „jaCkz” Jug i spółka ulegli w pierwszym starciu OpTiC Gaming.

Poniżej prezentujemy pary ćwierćfinałów czwartego tygodnia ECS Europe:

13 maja
TBA FaZe Clan vs Virtus.pro BO3
TBA Fnatic vs mousesports BO3
TBA Ninjas in Pyjamas vs OpTiC Gaming BO3
TBA forZe vs G2 Esports BO3

Więcej informacji dotyczących siódmego sezonu europejskich zmagań ECS znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO żegna się z kwalifikacjami do DreamHack Open Summer

AGO Esports nie zobaczymy na DreamHack Open Summer 2019. Polska formacja zakończyła swoją przygodę w kwalifikacjach na półfinale. Zespół Grzegorza "SZ...