Zakończył się kolejny tydzień pełen esportowych wydarzeń. To na przestrzeni ostatnich siedmiu dni wyłoniono zwycięzcę Intel Extreme Masters Sydney 2019, Paweł "byali" Bieliński opuścił Virtus.pro, a ekipa Wiktora "TaZa" Wojtasa odeszła z devils.one. O tych i wielu innych ciekawych zdarzeniach przeczytasz w kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Liquid wygrywa IEM Sydney 2019

Team Liquid w końcu pokonał swoją klątwę drugiego miejsca i po miesiącach ponownie zatriumfował na znaczącym turnieju. Amerykańsko-kanadyjska ekipa w wielkim finale ograła Fnatic po bardzo zaciekłej batalii na aż pięciu mapach.

https://cybersport.pl/199150/finaly-odczarowane-liquid-wygrywa-iem-sydney-2019/

Wiktor "TaZ" Wojtas wraz z ekipą opuszczają devils.one

Po dwóch miesiącach gry pod banderą devils.one, czyli organizacji zbudowanej na fundamentach Teamu Kinguin, Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka postanowili nie przedłużać kontraktów z organizacją, gdyż obie strony nie doszły do porozumienia w kwestii ich renegocjacji.

https://cybersport.pl/198228/taz-i-spolka-opuszczaja-devils-one/

Paweł "byali" Bieliński odchodzi z Virtus.pro

Za nami kolejne roszady w Virtus.pro. Zgodnie z naszymi doniesieniami, drużynę opuścił Paweł "byali" Bieliński. Przez najbliższe tygodnie miejsce Bielińskiego zajmie Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty.

https://cybersport.pl/198822/vp-potwierdza-odejscie-byaliego-okoliciouz-stand-inem-w-najblizszych-turniejach/

Mateusz „Kikis” Szkudlarek żegna się z Rogue

Umowa między Rogue a Mateuszem „Kikisem” Szkudlarkiem została rozwiązana za porozumieniem stron. Miejsce Szkudlarka zajmie nasz inny rodak – Kacper „Inspired” Słoma, który wcześniej występował w akademii formacji.

https://cybersport.pl/198895/kikis-po-fatalnym-splicie-opuszcza-rogue/

DreamHack Open Summer bez udziału Polaków

Po nieudanych dla Polaków otwartych kwalifikacjach do DreamHack Open Summer 2019 w grze zostało AGO Esports zaproszone bezpośrednio do ich zamkniętej części. Jastrzębie dootarły do półfinału, gdzie zmierzył się Winstrike Teamem. Ten okazał się jednak lepszy od naszych rodaków.

https://cybersport.pl/199226/ago-zegna-sie-z-kwalifikacjami-do-dreamhack-open-summer/

Znamy wstępne daty Majorów w 2020 i 2021 roku

Valve rozpoczęło zbieranie ofert na organizację Majorów w 2020 i 2021 roku. Dowiedzieliśmy się dzięki temu między innymi, że rozgrywki będą krótsze niż dotychczas i będą odbywać się w innych miesiącach.

https://cybersport.pl/198752/znamy-wstepne-daty-majorow-csgo-w-2020-i-2021-roku/

Valve dodało nową mapę do Danger Zone

W środę Valve niespodziewanie wypuściło kolejną aktualizację do Counter-Strike'a, która była skupiona na trybie battle royale. Twórcy gry udostępnili nową mapę o nazwie Sirocco oraz rozmaite inne usprawnienia. Naprawiono ponadto poważny exploit lobby.

https://cybersport.pl/198592/aktualizacja-trybu-battle-royale-w-csgo-do-danger-zone-dodano-nowa-mape-i-przedmioty/

Obce osoby mogły włączać innym cheaty w CS:GO

We wtorek ujawniony został nieznany dotąd exploit, za pomocą którego można było uruchomić na komputerach innych graczy cheaty, nawet jeśli ich nigdy tam nie było. Na szczęście błąd szybko został zauważony przez Valve.

https://cybersport.pl/198506/niebezpieczny-exploit-w-lobby-csgo-obca-osoba-moze-wlaczyc-cheaty-w-twojej-grze/

Razer rozpoczyna prace nad gamingowym tosterem

Toster Razera to najlepszy przykład sytuacji, gdy primaaprilisowy żart staje się codziennością. Ze względu na niesamowite zainteresowanie fanów firma postanowiła, że Project BreadWinner naprawdę powstanie.

https://cybersport.pl/199066/razer-stworzy-gamingowy-toster/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.