Virtus.pro NEO
fot. ESL/Bart Oerbekke

Oficjalnie: NEO w składzie FaZe!

Wczorajsze plotki potwierdziły się – Filip „NEO” Kubski dołącza do FaZe Clanu! Członek legendarnej Złotej Piątki za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, iż w najbliższym czasie będzie wspierać międzynarodowy skład w roli zmiennika, zajmując w nim miejsce Daurena „AdreNa” Kystaubayeva

O potencjalnym transferze 31-latka informowaliśmy już wczoraj pod tym adresem. Jak się okazuje, Kubski faktycznie był przez FaZe testowany i najwyraźniej owe testy zdał, gdyż będzie miał okazję wspomóc ekipę na najbliższych imprezach. – Jak już pewnie część z Was słyszała, dołączam do ekipy FaZe Clan w roli zmiennika. (…) Jestem niezwykle podekscytowany tym, co się wydarzy, mamy bardzo ambitny plan do zrealizowania! Trzymajcie za nas kciuki! – Polak nie krył radości w poście opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od razu ogłoszono też, iż przejmie on z rąk Nikoli „NiKo” Kovača rolę prowadzącego drużyny. Jego lanowy debiut najprawdopodobniej nastąpi jeszcze w tym miesiącu, gdyż pod koniec maja jego nowa ekipa weźmie udział w DreamHack Masters Dallas 2019.

Wraz z przyjściem NEO w zespole zabrakło miejsca dla AdreNa, który częścią FaZe był od stycznia tego roku. Kazach kompletnie się jednak nie sprawdził i chociaż zdołał z byłymi już kolegami sięgnąć po triumf w ELEAGUE CS:GO Invitational 2019 oraz BLAST Pro Series Miami 2019, to w ogólnym rozrachunku jego przygodę z amerykańską organizacją możemy uznać za rozczarowanie. – Możliwość wspólnej gry i wygrania kilku turniejów z chłopakami z FaZe była przyjemnością. To było dla mnie dobre doświadczenie, zawsze byłem ciekawy jak to jest grać w drużynie z Europy – przyznał Kystaubayev.

W tej sytuacji skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Filip „NEO” Kubski – zmiennik
  • Janko „YNk” Paunović – trener

Swój pierwszy oficjalny mecz pod banderą FaZe NEO rozegra już dziś o godzinie 17:00. Wtedy to jego drużyna w ramach czwartego tygodnia ECS Season 7 podejmie Virtus.pro – możemy zatem mówić tutaj o spotkaniu ze sporym podtekstem, wszak Kubski przez ostatnie pięć lat związany był właśnie z rosyjską formacją i wraz z nią sięgnął m.in. po triumf na Majorze.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MaPet Show: Mam FaZe (Clan)

To chyba wyświechtane stwierdzenie, ale TaZ udowodnił już, że czasami warto zrobić krok w tył, by następnie postawić dwa twarde kroki naprzód. Dla wie...