Za nami kolejny pojedynek rozgrywany w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Tym razem w dwumeczu Izako Boars zmierzyło się z Wisłą Płock. Podopieczni organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego bardzo dobrze spisali się na obu rozegranych mapach, dominując rywali zarówno na Inferno, jak i na Nuke'u.

Izako Boars 16 : 10 Wisła Płock

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. tydzień)
16 13 Inferno 2 10
3 8

Gra Izako Boars w pierwszej połowie starcia na Inferno była niesamowita. Zawodnicy tej drużyny co prawda rozpoczęli pojedynek od porażki w pistoletówce, po której odbili jednak force'a i pokonali swoich rywali również w trzeciej rundzie, w której nie stracili ani jednej osoby. Następnie świetnie czytając grę przeciwników Dziki szybko wysunęły się na czteropunktową przewagę, po czym pozwoliły oponentom na zgarnięcie drugiego i... ostatniego oczka w tej części meczu. W następnych minutach Piotr "nawrot" Nawrocki i jego koledzy raz po raz gromili Wisłę Płock, która w olbrzymim tempie oddalała się od ewentualnej wygranej. Aby zobrazować dramat Nafciarzy, można przytoczyć problemy Konrada "koyota" Hadały, który pierwszego fraga zdobył dopiero w 13. rundzie. Ostatecznie Izako Boars przed zamianą stron prowadziło 13:2.

Druga połówka rozpoczęła się wbicia przez Sebastiana "NEEXA" Trelę i jego kolegów gwoździa do trumny Wisły. Po wygranej pistol-rundzie IB uległo podczas force'a, po czym jeszcze dwukrotnie pozwoliło rywalom na zdobycie oczka. Dziki ostatecznie zgarnęły 15. punkt, co ostatecznie pogrzebało szansę Michała "MOLSIEGO" Łąckiego i spółki na triumf w pierwszym meczu. Mimo prób odrobienia strat przez reprezentantów płockiego klubu sportowego Izako Boars koniec końców zakończyło pojedynek na Inferno triumfując 16:10.

Wisła Płock 7 : 16 Izako Boars

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. tydzień)
7 4 Nuke 11 16
3 5

Reprezentanci Izako Boars znakomicie otworzyli pojedynek na Nuke'u. Tym razem mecz rozpoczęli się od wygrania pistoletówki, po czym dzięki znakomitej grze oraz bardzo szybkim i trafnych rotacjom podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego prędko wysunęli się na aż ośmiopunktowe prowadzenie. Po chwili zawodnicy Wisły Płock pokazali widzom swoje możliwości i trzykrotnie sprawnie pokonali swoich rywali. Następnie gracze IB dodali do swojego konta jeszcze jedno oczko, lecz Kuba "Markoś" Markowski i jego koledzy niezwłocznie zgarnęli czwartą rundę. Mimo to Dziki znów ruszyły do ataku i już wkrótce zakończyły połówkę wynikiem 11:4.

Po zamianie stron zawodnicy Wisły Płock zdołali zgarnąć jeszcze trzy oczka, po czym pozwolili reprezentantom Izako Boars na kolejny triumf. Patryk "Patitek" Fabrowski i spółka do samego końca meczu nie zwolnili już tempa i koniec końców wygrali również na Nuke'u, tym razem 16:7.

Już za chwilę rozpocznie się kolejny dwumecz rozgrywany w ESL Mistrzostwach Polski. W nadchodzącym pojedynku x-kom team podejmie ERROR 404 by Codewise Gaming. Wszystkie spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 przeczytać można za pośrednictwem naszej relacji tekstowej.