fot. Marceli "Guti" Kaźmierczak / PACT

Actina PACT dzieli się punktami z ERROR 404 w ESL MP

ERROR 404 by Codewise Gaming opuszcza ostatnią pozycję w tabeli ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Adam „discoStar” Zyśk i jego kompani zremisowali bowiem z Actina PACT, spychając tym samym Wisłę Płock na ósmą lokatę, a Virtus.pro na siódmą.

Actina PACT 16 : 6 ERROR 404 by Codewise

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. tydzień)
16 10 Vertigo 5 6
6 1

Choć to ERROR 404 lepiej zaczął pojedynek na Vertigo, to krótko po premierowej zdobyczy terroryści zdekoncentrowali się i nie zdołali przedrzeć się przez defensywę rywala korzystającego wyłącznie z pistoletów. W początkowej fazie spotkania ostatnia drużyna aktualnego sezonu ESL Mistrzostw Polski utrzymywała kontakt z przeciwnikiem oraz umiała odpowiadać na jego ciosy, jednak im dalej w las, tym różnica poziomów była coraz bardziej zauważalna. Actina PACT konsekwentnie powstrzymywał natarcia rywala, zgarniając aż sześć punktów z rzędu. Zwycięska seria faworytów tego spotkania została przerwana dopiero przed przerwą, a dystans pomiędzy obiema stronami przed startem drugiej połowy wynosił pięć oczek.

Po przejściu do ataku Kamil „Sobol” Sobolewski i jego kompani wygrali bliską rundę pistoletową, a następnie poparli ten triumf dwoma kolejnymi. Graczom ERROR 404 nie pozostało nic innego, jak podjęcie próby odrobienia strat, lecz na to nie zamierzali pozwolić ich przeciwnicy. PACT nie miał zamiaru sprawiać oponentom żadnych prezentów i domknął mapę przekonującym wynikiem 16:6.

ERROR 404 by Codewise 16 : 11 Actina PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – 5. tydzień)
16 6 Dust2 9 11
10 2

Wyżej notowana formacja zdecydowała się rozpocząć Dusta2 po stronie broniącej, lecz nie wystartowała najlepiej. Na konto ERROR 404 wpadło bowiem pięć otwierających starć. Długo wyczekiwane przełamanie ze strony PACT-u nadeszło w szóstej odsłonie i wyraźnie uskrzydliło ono wspomniany zespół. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera krok po kroku zmniejszali wypracowaną wcześniej przez oponentów przewagę, aż ta w 12. starciu zmalała do zera. Na doprowadzeniu do wyrównania się nie skończyło, gdyż rozpędzeni antyterroryści ewidentnie mieli chrapkę na więcej, wobec czego przed zmianą stron prowadzili 9:6.

W drugich pistolach z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy ERROR 404, dzięki czemu przedłużyli oni swoje nadzieje na pomyślne zakończenie drugiej mapy. Już w trzeciej rundzie po przerwie PACT mógł skorzystać z karabinów i otworzył worek z punktami. Obóz atakujący nie podłamał się pierwszą stratą i kontynuował realizację swojego planu, zdobywając cenne oczka oraz zmuszając rywala do ograniczania zakupów. Sobol i spółka momentami wyglądali na ekipę, która nie miała żadnego pomysłu na zajęcie któregoś z bombiste’ów, przez co popełniali oni wiele prostych błędów. Z każdego z nich skrzętnie korzystał ERROR 404, koniec końców triumfując 16:11.

To nie koniec dzisiejszych emocji związanych z ESL Mistrzostwami Polski, gdyż przed nami jeszcze dwa dwumecze z udziałem ERROR 404 by Codewise Gaming. Wszystkie spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat rozgrywek przeczytać można za pośrednictwem naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SK Gaming wymienia toplanera przed letnim splitem LEC

Uczestnicy wszystkich regionalnych lig LoL-a szykują swoje zespoły przed startem letnich splitów. Tym razem na roszadę w składzie zdecydował się uczes...

>