STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Nóż na gardle Virtus.pro, czyli kolejne mecze w ESL MP w CS:GO

Mnóstwo pytań, niewiele odpowiedzi – tak można opisać aktualną sytuację w rozgrywkach CS:GO w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019. Koniec rywalizacji coraz bliżej, a w tabeli wciąż może dojść do bardzo wielu przetasowań, w wyniku których na katowickich finałach nie zobaczymy niektórych faworytów. A tak może być między innymi w przypadku Virtus.pro. Przed startem rywalizacji […]

Mnóstwo pytań, niewiele odpowiedzi – tak można opisać aktualną sytuację w rozgrywkach CS:GO w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019. Koniec rywalizacji coraz bliżej, a w tabeli wciąż może dojść do bardzo wielu przetasowań, w wyniku których na katowickich finałach nie zobaczymy niektórych faworytów. A tak może być między innymi w przypadku Virtus.pro.

Przed startem rywalizacji w tej edycji ESL MP mało kto zakładał, że zespołu Jansuza „Snaxa” Pogorzelskiego może zabraknąć na finałach w Katowicach. Zwłaszcza że tym razem zagra na nich aż sześć z ośmiu biorących udział w rozgrywkach zespołów. Na ten moment podopieczni rosyjskiej organizacji zajmują dopiero siódmą lokatę, czyli są w strefie spadkowej, a do rozegrania zostały im zaledwie dwa dwumecze. Dziś o punkty podopiecznym Jakuba „kubena” Gurczyńskiego na pewno nie będzie łatwo, gdyż czeka ich pojedynek z x-kom teamem, który w ostatnim czasie jest w bardzo wysokiej formie.

Później będzie niemniej ciekawie, bo czekać nas będą kolejne mecze zespołów ze środkowej lub górnej części tabeli. Jako drudzy na serwer wejdą gracze Actiny PACT i Aristocracy, czyli odpowiednio piąta i pierwsza drużyna ligowej klasyfikacji. Dawid „lunAtic” Cieślak i jego kompani do tego meczu powinni podejść maksymalnie skupieni, wszak ewentualne zwycięstwa mogą pozwolić na odłączenie się od środka tabeli, a jednocześnie na włączenie się do gry o rozstawienie w półfinale. Pewnym jest jednak, że formacja Wiktora „TaZa” Wojtasa nie odpuści. Mimo że aktualnie ARCY jest pierwsze, to nie może spać spokojnie, bo wciąż może stracić tę lokatę na rzecz innych uczestników ESL MP.

Na zakończenie szóstego tygodnia wiosennych rozgrywek x-kom team stanie w szranki z AGO Esports. Jastrzębie co prawda zajmują trzecie miejsce, ustępując wyłącznie ARCY i właśnie x-komowi, ale jeśli spojrzeć na różnice pomiędzy nimi a kolejnymi drużynami, to łatwo dostrzec, jak niepewna jest to pozycja. AGO ma na swoim koncie 16 oczek, a trzy kolejne formacje, czyli ERROR 404 by Codewise Gaming (które rozegrało już wszystkie mecze), PACT i Izako Boars mają ich 15. W środku stawki panuje zatem niemiłosierny ścisk i wyniki poszczególnych meczów będą miały ogromny wpływ na to, kto pojawi się 7-9 czerwca w Katowicach.

Oto, jak prezentuje się harmonogram dzisiejszych spotkań:

27 maja
17:00 Virtus.pro vs x-kom team Mirage
18:00 x-kom team vs Virtus.pro Nuke
19:00 Actina PACT vs Aristocracy Mirage
20:00 Aristocracy vs Actina PACT Nuke
21:00 AGO Esports vs x-kom team Mirage
22:00 x-kom team vs AGO Esports Train

Po informacje na temat meczów, wyników i harmonogramu turnieju zapraszamy do odwiedzenia naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czterech chętnych, jeden bilet na lana. Dziś kolejne starcia w ESL MP w LoL-a

W minionym tygodniu poznaliśmy pierwszych dwóch uczestników lanowych finałów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. O tym, kto zgarnie...