fot. ESL/Helena Kristiansson

Astralis zalicza wpadkę na start finałów ECS Season 7, NRG i North z awansem do play-offów

Pierwszy dzień lanowych finałów Esports Championship Series Season 7 przyniósł kilka niespodzianek, a największą z nich z pewnością była inauguracyjna porażka Astralis z FURIĄ Esports. Brazylijczycy nie wykorzystali jednak swojej szansy na wywalczenie już w czwartek awansu do play-offów imprezy, co stało się z kolei udziałem NRG Esports oraz North.

Podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena w ostatnich miesiącach dość sporadycznie pojawiali się na zawodach offline, co nieuchronnie doprowadziło do utraty przez Duńczyków pierwszej lokaty w rankingu HLTV. Jak widać odpoczynek od turniejów ekipie ze Skandynawii się nie przysłużył, bo ta rozpoczęła zmagania w Londynie od wpadki. Teraz Emil „Magisk” Reif i koledzy muszą walczyć o życie, a kolejnym rywalem triumfatorów katowickiego Majora będzie Ninjas in Pyjamas, które wczoraj nie podołało NRG. Ekipa Damiana „dapsa” Steele’a miała zresztą więcej powodów do świętowania, bo w drugim grupowym meczu rozprawiła się z FURIĄ i tym samym zameldowała się już w półfinale rozgrywek.

W grupie B kibice również nie mogli narzekać na nudę. Szczególnie dużo emocji przysporzył fanom pojedynek MIBR-u z North, który rozstrzygnięty został dopiero po trzech dogrywkach. Heroiczne zwycięstwo odniesione przez europejską formację, tchnęło w nią dodatkowe pokłady sił. Nic dziwnego, że rozpędzeni Duńczycy pokonali także Team Vitality, który bez wątpienia uchodził za faworyta tej batalii. Tym samym francusko-brytyjski skład musi czekać na zwycięzcę pary Complexity Gaming-MIBR.

Tak prezentuje się komplet wyników czwartkowych meczów:

6 czerwca

Grupa A

11:00 Astralis 14:16 FURIA Esports Nuke
12:30 Ninjas in Pyjamas 11:16 NRG Esports Train

Grupa B

14:00 Complexity Gaming 9:16 Team Vitality Dust2
15:30 MIBR 23:25 North Inferno

Mecz wygranych grupy A

17:30 FURIA Esports 0:2 NRG Esports
Train 13:16
Nuke 9:16

Mecz wygranych grupy B

20:00 Team Vitality 1:2 North
Nuke 16:13
Inferno 11:16
Dust2 7:16

Harmonogram piątkowych spotkań prezentuje się następująco:

7 czerwca

Mecz przegranych grupy A

11:00 Astralis vs Ninjas in Pyjamas BO3

Mecz przegranych grupy B

14:00 Complexity Gaming vs MIBR BO3

Decydujący mecz grupy A

17:00 FURIA Esports vs Astralis/NiP BO3

Decydujący mecz grupy B

20:00 Team Vitality vs Complexity/MIBR BO3

Anglojęzyczna transmisja z całego turnieju dostępna jest pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów w Londynie zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ax1le oficjalnie dołącza do Gambit Youngsters

Od kilku tygodni Sergey "Ax1Le" Rykhtorov regularnie wspierał Gambit Youngsters, ale rosyjska organizacja nie wydała w międzyczasie żadnego oficjalneg...