STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Puchar w rękach Aristocracy! TaZ i spółka ESL Mistrzami Polski w CS:GO

Formacja Wiktora „TaZa” Wojtasa po raz kolejny triumfuje w ESL Mistrzostwach Polski w CS:GO. Aristocracy nie dość, że obroniło wywalczony kilka miesięcy temu tytuł mistrzowski, to w wielkim finale wiosennej odsłony pokonało swojego wielkiego rywala, Virtus.pro. Tym samym Wojtas i spółka potwierdzili, że są obecnie najlepszą drużyną nad Wisłą. Virtus.pro 0 : 2 Aristocracy (ESL […]

Formacja Wiktora „TaZa” Wojtasa po raz kolejny triumfuje w ESL Mistrzostwach Polski w CS:GO. Aristocracy nie dość, że obroniło wywalczony kilka miesięcy temu tytuł mistrzowski, to w wielkim finale wiosennej odsłony pokonało swojego wielkiego rywala, Virtus.pro. Tym samym Wojtas i spółka potwierdzili, że są obecnie najlepszą drużyną nad Wisłą.

Virtus.pro 0 : 2 Aristocracy

(ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2019 – finał)
Dust2 Inferno Mirage Nuke Overpass Vertigo Train
14 5 Mirage 10 16
9 6
5 4 Nuke 11 16
1 5
 Train 

Mimo sprytnej rotacji VP to Arcy wygrało pistoletówkę, w której Niedźwiedzie nie były w stanie zgarnąć ani jednego zabójstwa. W drugiej rundzie Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka zdecydowali się na force’a, co okazało się błędem i dało przeciwnikom drugi punkt. Ekipa TaZa równie dobrze radziła sobie w kolejnych odsłonach, po których wyszła na prowadzenie 9:0. Dopiero wtedy zespół Michała „MICHA” Müllera zaczął odrabiać starty, redukując przewagę rywala do pięciu punktów. Druga pistoletówka padła łupem drużyny Karola „rallena” Radowicza, która bez problemów zgarnęła także kolejne dwa oczka, co zapewniło jej prowadzenie 13:5. To jednak nie było ostatnie słowo podopiecznych Jakuba „kubena” Gurczyńskiego, którzy pokazali klasę po stronie broniącej i przeprowadzili świetny comeback na 14:15. Szczęścia zabrakło w ostatniej rundzie, gdzie to Aristocracy wspięło się na wyżyny swoich umiejętności i ostatecznie wygrało pierwszą mapę.

Nuke’a nie zaczęliśmy od sensacji – Virtus.pro poległo z kretesem w rundzie pistoletowej, a także nie było w stanie pokonać rywali w kolejnych dwóch odsłonach. Mimo pełnego wyposażenia, a także gry po stronie teoretycznie łatwiejszej, ekipa MICHA nie była w stanie obronić się przed atakami wroga, co szybko zapewniło drużynie Pawła „dychy” Dychy prowadzenie 5:0. Gwoździem do trumny Virtus.pro była porażka w sytuacji 2 vs 1, co powiększyło przewagę podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego na 7:2. Finalnie po stronie trudniejszej Aristocracy uzyskało o siedem punktów więcej niż ich oponent. Po zmianie stron rywal Virtusów wciąż dominował grę, wygrywając pierwsze trzy potyczki, prowadząc już 14:4. W tym momencie szansę Snaxa i spółki na powrót do gry praktycznie przestały istnieć, a brak finansów tylko ułatwił Aristocracy finalizację tej serii.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa ESL Mistrzostw Polski:

1. Aristocracy 80 000 zł
2. Virtus.pro 40 000 zł
3-4. x-kom team, Actina PACT 15 000 zł
5-6. AGO Esports, Izako Boars 10 000 zł
7-8. ERROR 404 by Codewise, Wisła Płock 5 000 zł

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w CS:GO znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cinkrof po ESL MP: Najbliższy plan – wygrać Ultraligę