STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Cztery ekipy pewne gry na amerykańskim Minorze, w tym m.in. FURIA i NRG

Minionej nocy cztery formacje z Ameryki Północnej dołączyły do grona uczestników amerykańskiego Minora. Nie ma wśród nich jednak Cloud9 – i już nie będzie, bo legendarna organizacja nie była w stanie wygrać ani jednego meczu i dla niej przygoda z zamkniętymi eliminacjami dobiegła już końca.

Więcej o wpadce C9 przeczytać można pod tym adresem. Warto jednak nadmienić, że formacja Jacka Etienne’a to jedyny faworyt, który nie dał sobie rady. Na drugim biegunie znalazły się natomiast m.in. NRG Esports oraz FURIA Esports. Obie te drużyny dopięły swego, chociaż akurat Brazylijczykom przyszło to o wiele łatwiej. Najpierw bowiem wygrali… walkowerem, gdyż Peeker’s Advantage nie było w stanie wystawić pełnego składu, następnie zaś wynikiem 2:0 pokonali swoich rodaków z Teamu One. W tym samym czasie NRG rozgromiło Mythic, by potem stoczyć aż trzymapowy pojedynek z Teamem Singularity. Niemniej podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha i tak dopięli swego.

W Berlinie na pewno zobaczymy także reprezentantów Lazarus, którzy do rywalizacji przystąpili w mocno eksperymentalnym składzie. Zabrakło zarówno pozyskanego niedawno Jaccoba „yaya” Whiteakera, jak i wykluczonego z uwagi na dożywotniego bana Braxtona „swaga” Pierce’a, ale to nie przeszkodziło ekipie w pokonaniu zarówno Teamu Envy, jak i Luminosity Gaming. Szczególnie zwycięstwo nad Latynosami, którzy przygotowują się do występu na finałach ESL Pro League, było sporą niespodzianką. O awans na StarLadder Majora powalczy również eUnited. Zespół ten może mówić o sporym szczęściu, gdyż w obu rundach eliminacji mierzył się z drużynami o miksowym charakterze, nie dziwi więc fakt, że dwukrotnie opuszczał on serwer w glorii chwały.

Na ten moment lista uczestników amerykańskiego Minora prezentuje się następująco:

eUnited FURIA Esports INTZ eSports
Lazarus NRG Esports Sharks Esports

Amerykański Minor odbędzie się między 17 a 21 lipca w Berlinie. Osiem biorących w nim udział ekip rywalizować będzie między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Behave Besiktas TCS 2018 Summer

behave: Na ten moment devils.one jest naszym jedynym przeciwnikiem

Przed poprzednim splitem Marcin "behave" Pawlak miał problemy ze znalezieniem drużyny i musiał wyjechać poza granice naszego kraju. Po udanym splicie...