fot. ESL/Helena Kristiansson

Wynik lepszy od gry. Ekipa NEO ogrywa TYLOO na start finałów EPL

Udane otwarcie zmagań podczas finałów ESL Pro League Season 9 zaliczył FaZe Clan z Filipem „NEO” Kubskim w składzie. Formacja, którą przed kilkoma tygodniami zasilił polski weteran, ze sporymi problemami uporała się w inauguracyjnym boju z TYLOO i jutro zawalczy o przepustkę do fazy pucharowej.

FaZe Clan 16 : 12 TYLOO

(ESL Pro League Season 9 – inauguracyjny mecz grupy B)
16 11 Vertigo 4 12
5 8

Zmagania rozpoczęły się od niemałej niespodzianki – Hansel „BnTeT” Ferdinand zdobył trzy fragi w pistoletówce, a to pozwoliło jego ekipie zapisać na swoje konto premierowe oczko. Po chwili TYLOO dołożyło do swojego dorobku jeszcze jeden punkt, ale zaraz do gry włączyli się faworyci tej potyczki. FaZe błyskawicznie odrobiło straty i po chwili wyszło na prowadzenie w zawodach. Europejczycy czuli się zresztą coraz pewniej na serwerze, czego dowodem było zabójstwo nożem autorstwa Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa. Niemniej jednak o pełnej kontroli nad wydarzeniami nie można było mówić, bo przeciwnik co jakiś czas dawał o sobie znać. Mimo problemów FaZe sukcesywnie powiększało jednak przewagę, a spora w tym zasługa także NEO, który w trakcie jednej z rund popisał się nawet czterema eliminacjami.

I choć wynik nie do końca oddawał to, co działo się na serwerze, tak FaZe prowadziło do przerwy już 11:4. Taki rezultat bez wątpienia dał drużynie naszego rodaka komfortową sytuację, a do końcowego triumfu piątkę ze Starego Kontynentu przybliżyła wygrana pistoletówka, której losy odwrócił Håvard „rain” Nygaard, wyłączając z gry trzech oponentów. W kolejnych minutach wydarzenia dalej układały się według scenariusza sprzyjającego drużynie Kubskiego, bowiem ta, znów mimo niełatwej przeprawy w trakcie większości rund, dopisywała kolejne zdobycze do swojego konta. W momencie gdy FaZe było już o punkt od triumfu, ekipa z Azji doznała niesamowitego przebudzenia i mimo poważnych strat zaczęła pościg za rywalem. Postawa TYLOO była godna wyróżnienia, wszakże YuLun „Summer” Cai i spółka przedłużyli emocje aż do 28. rundy, ale w samej końcówce czegoś zabrakło i rywal wreszcie zamknął spotkanie wynikiem 16:12.

Kolejny mecz przed ekipą NEO już jutro o godzinie 15:30. Polak i jego drużyna powalczą o miejsce w ćwierćfinale zawodów z North. Transmisja z finałów ESL Pro League Season 9 dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po szczegółowe informacje na temat rozgrywek zapraszamy z kolei do naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie aktualne wyniki, składy drużyn czy harmonogram.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fortnite v9.30

Fortnite v9.30: Fontanna Obfitości, Rekwizytomat i nowe wyspy już dostępne

Nadeszła kolejna spora aktualizacja sztandarowego tytułu Epic Games. Tym razem do Fortnite'a zawitały zmiany, które objęły głównie tryb kreatywny oraz...