fot. ESL/Helena Kristiansson

karrigan przeciwko swoim byłym kolegom – co czeka nas trzeciego dnia finałów EPL?

Choć w Polsce mamy dziś dzień wolny od pracy, tak w Montpellier pozostałe na placu boju drużyny raczej nie będą miały czasu myśleć o odpoczynku. Najbliższe godziny będą bowiem kluczowe w kontekście walki o play-offy finałów ESL Pro League Season 9. Tą zaprzątać głowy nie musi sobie już Filip „NEO” Kubski i jego FaZe Clan, ale mimo wszystko ekipa naszego rodaka nie będzie próżnować, wszakże stawka pojedynku przeciwko mousesports to bezpośrednia przepustka do półfinału imprezy.

Mecz ten z pewnością będzie miał sporo podtekstów. Nie ulega wątpliwości, że swoistej zemsty na swojej byłej formacji szuka Finn „karrigan” Andersen. Duński prowadzący przed końcem ubiegłego roku został odsunięty od głównego składu FaZe, ale wkrótce znalazł nowego pracodawcę. Ostatnie miesiące pokazują, że 29-latek dobrze odnalazł się w nowej rzeczywistości, a dyrygowana przez niego drużyna zdecydowanie aspiruje do miejsca w ścisłej światowej czołówce. Do tego gra faktycznie jest warta świeczki, bo triumfator wieczornego starcia będzie zaledwie o krok od wielkiego finału, przegrany natomiast wydłuży swoją ścieżkę o dodatkowy mecz w ćwierćfinale.

O taką samą stawkę zawalczą nieco wcześniej zawodnicy NRG Esports oraz Astralis, ale ta batalia wydaje się mieć zdecydowanego faworyta w postaci drugiej piątki świata. Zespół ze Skandynawii po wpadce na finałach Esports Championship Series przyleciał do Francji zmotywowany i jak na razie przejechał się niczym walec po wszystkich rywalach. Tego nie można za to powiedzieć o zawodnikach zza oceanu, którzy zmuszeni byli stoczyć przed dwoma dniami wyjątkowo intensywną walkę z G2 Esports. A skoro już o Francuzach mowa, to ci o tej samej porze zawalczą z Heroic. Wygrana da reprezentantom gospodarzy awans do ćwierćfinału i możliwość zaprezentowania się przed własną publicznością w arenie. Taki sam cel przyświeca także m.in. zawodnikom Teamu Liquid, którzy z uwagi na nieplanowaną porażkę na inaugurację wylądowali w dolnej części drabinki i na ten moment od fazy pucharowej dzielą ich dwa triumfy.

20 czerwca

Druga runda drabinki przegranych grupy B

12:00 HellRaisers vs Team Liquid BO3
12:00 North vs MIBR BO3

Finał drabinki wygranych grupy A

15:30 NRG Esports vs Astralis BO3

Trzecia runda drabinki przegranych grupy A

15:30 G2 Esports vs Heroic BO3

Finał drabinki wygranych grupy B

19:00 FaZe Clan vs mousesports BO3

Trzecia runda drabinki przegranych grupy B

19:00 TBD vs TBD BO3

Transmisję ze wszystkich spotkań w ramach finałów ESL Pro League można oglądać wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem kanału ESL.TV Polska. Więcej szczegółowych informacji dotyczących rozgrywek w Montpellier znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – drobne poprawki na Duście2 w wersji retro

Jak tam, świętowaliście 20. urodziny Counter-Strike'a? Bo Valve zdecydowało się na dość skromne obchody tej rocznicy, a dzień po niej powróciło do nor...