fot. ESL/Bart Oerbekke

Astralis przegrywa z NRG, G2 eliminuje Heroic z ESL Pro League

Kolejne mecze w ramach finałów ESL Pro League za nami. Trzeci dzień zmagań był ostatnim, w którym zobaczyliśmy zespół Adama „friberga” Friberga. Heroic odpadło z rozgrywek po dotkliwej porażce z G2 Esports w finale drabinki przegranych grupy A. Czwartkowe popołudnie okazało się nad wyraz udane nie tylko dla graczy G2, ale także dla zawodników NRG Esports, którzy sprawili nam niemałą niespodziankę, wygrywając z Astralis.

Popołudnie zaczęliśmy od swego rodzaju sensacji, w której główną rolę odegrali reprezentanci NRG, którzy po trzymapowej batalii pokonali Astralis. Pierwszą połowę Traina zdominowali Duńczycy, jednak już po zmianie stron efektowny comeback przeprowadził Ethan „Ethan” Arnold i spółka, ostatecznie wygrywając pierwszą mapę. Sukcesu tego NRG nie było w stanie powtórzyć na Nuke’u, gdzie to drużyna Petera „dupreeha” Rasmussena dyktowała warunki od początku do końca. Co nie udało się na drugiej mapie udało się już na trzeciej, gdzie pomimo wyrównanej walki kropkę nad „i” postawili podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha.

Mniej emocji dostarczyli nam zawodnicy z Francji reprezentujący G2 Esports. Drużyna Richarda „shoxa” Papillona zmierzyła się z Heroic, które w dzisiejszym pojedynku całkowicie rozczarowało. O tragicznej dyspozycji zawodników Heroic przekonaliśmy się już w trakcie pierwszej mapy, Vertigo, gdzie friberg i spółka uzyskali zaledwie trzy rundy. Sensacji nie przyniosła także druga mapa, Dust2, gdzie także od początku warunki dyktowali gracze znad Sekwany. Wyjątkiem była druga część gry, gdzie Heroic radziło sobie znacznie lepiej, jednak pomimo początkowo udanej próby powrotu do gry finalnie zwycięstwo powędrowało na konto G2.

20 czerwca
15:30 NRG Esports 2:1 Astralis
Train 16:13
Nuke 8:16
Dust2 16:12
15:30 G2 Esports 2:0 Heroic
Vertigo 16:3
Dust2 16:11

To nie koniec emocji związanych z ESL Pro League na dziś, już o godzinie 19:00 w akcji zobaczymy m.in. FaZe Clan, który podejmie mousesports.. Transmisję ze spotkań w ramach finałów ESL Pro League można oglądać wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem kanału ESL.TV Polska. Więcej szczegółowych informacji dotyczących rozgrywek w Montpellier znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mystiques wskakuje do składu EXCEL na piątkowy mecz!*

Przez pierwsze dwa tygodnie zmagań w ramach letniego splitu League of Legends European Championship nie doczekaliśmy się występu Patryka „Mystiquesa”...