fot. ESL/Adam Łakomy

AGO rozstaje się z trójką zawodników!

Zmiany w AGO Esports wisiały w powietrzu już od dłuższego czasu, ale chyba nikt nie spodziewał się, iż z nadwiślańską organizacją pożegna się aż trzech zawodników. Z końcem czerwca szeregi Jastrzębi opuszczą bowiem Kacper „kap3r” Słoma, Grzegorz „SZPERO” Dziamałek oraz Tomasz „phr” Wójcik!

Wójcik był częścią pierwotnej drużyny, która trafiła pod skrzydła AGO jeszcze latem 2017 roku. Dziamałek dołączył natomiast do zespołu na początku sierpnia ubiegłego roku, zastępując Michała „snatchiego” Rudzkiego, podczas gdy Słoma był najnowszym nabytkiem nadwiślańskiej formacji, reprezentując ją tylko przez ostatnie pół roku. W ciągu kilku ostatnich miesięcy dyspozycja Jastrzębi pozostawiała wiele do życzenia, choć polski skład ma na swoim koncie choćby wicemistrzostwo WESG 2018. AGO poniosło jednak klęskę w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora, a także już na etapie ćwierćfinałów pożegnało się z ESL Mistrzostwami Polski Wiosna 2019. Z tego powodu dzisiejsze roszady trudno określić szokiem, choć trzeba przyznać, iż ich skala robi wrażenie.

Tak przetasowania w swoim zespole skomentował jego szkoleniowiec, Mikołaj „miNIr0x” Michałków:

Zamykamy pewien etap. Nie ma co się oszukiwać – wyniki w ostatnim czasie nie były zadowalające. Uważam, że mieliśmy mocne indywidualności, jednak względem założonej pracy nie byliśmy w stanie funkcjonować jako jeden organizm. Kluczowym tego powodem była odmienna wizja funkcjonowania drużyny i treningu, co powodowało, że nie szliśmy wspólną drogą. Pracowaliśmy nad tym, aby jako drużyna złapać pewną powtarzalność i przygotować się do kwalifikacji do Minora podobnym systemem jak do WESG. Dzisiaj wiemy, że nie wszyscy są w stanie zachować powtarzalność w przyjętym systemie pracy. Właśnie z tego powodu żegnamy się z trójką, co pragnę podkreślić, bardzo uzdolnionych zawodników, z którymi nie byliśmy wstanie znaleźć wspólnego mianownika w zakresie opisanego przeze mnie zagadnienia. Z tego miejsca chciałbym podziękować chłopakom za trud włożony w rezultaty drużyny. Spędziliśmy świetne chwile i jestem pewien, że chłopaki poradzą sobie w nowej rzeczywistości.

Głos zabrał również Sebastian Krzepota, Dyrektor Sportowy AGO Esports:

Przez pierwsze dziewięć miesięcy poznawaliśmy środowisko Counter-Strike’a i opracowywaliśmy kryteria oceny zawodników. Przez kolejne dziewięć zbieraliśmy informacje. Dziś wiemy, czego chcemy oczekiwać od naszych reprezentantów i na co stawiać w przyszłości, jeśli chodzi o rozumiany przez nas rozwój i prowadzenie gracza.
W oparciu o kryteria i ocenę zawodników wiem, że dalsza droga tej drużyny nie jest możliwa do realizacji w AGO. Dlatego dziś kończymy etap gry w tym składzie i decydujemy się na zmiany personalne.

Wobec tego od 1 lipca skład AGO Esports wyglądać będzie następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Mikołaj „miNIr0x” Michałków – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Udany rewanż AGO. Jastrzębie wyrzucają Virtus.pro za burtę UCC Summer Smash

Polskie derby dla AGO Esports! Popularne Jastrzębie pokonały rodaków z Virtus.pro 2:1 i tym samym wyrzuciły ich za burtę UCC Summer Smash. Tym samym z...