fot. StarLadder

Major rozpoczęty z przytupem – zaskakujące porażki Vitality i NRG!

Za nami dopiero dwa pierwsze mecze StarLadder Major Berlin 2019, a już byliśmy świadkami niespodzianek naprawdę sporego kalibru. Team Vitality oraz NRG, czyli dwaj główni kandydaci do bilansu 3:0, przegrali swoje mecze z debiutującymi na turnieju tej rangi Syman Gaming i DreamEaters. Cóż, prawdopodobnie wiele kuponów i pick’em wylądowało właśnie w koszu.

Team Vitality 8 : 16 Syman Gaming

(StarLadder Major – 1. runda)
8 5 Dust2 10 16
3 6

Teoretycznie starcie na Duście2 zaczęło się tak, jak można się było tego spodziewać – do zwycięstwa Vitality. Francuzi, chociaż nie bez problemów, zdobyli pierwszą pistoletówkę oraz dwie następujące po niej rundy, ale to było praktycznie wszystko, na co było ich stać. Potem do głosu doszło Syman, które z pełnym wyposażeniem zatrzymało zaskakująco wątłą ofensywę przeciwnika i nie dość, że szybko odrobiło wszelkie straty, to wreszcie samo wysunęło się na prowadzenie. Mathieu „ZywOo” Herbaut i spółka próbowali co prawda powrócić na zwycięską ścieżkę, ale te ich próby na niewiele się zdały. Efekt? Prowadzenie 10:5, które po pierwszej połowie było udziałem graczy z Europy Wschodniej.

Nadzieje na comeback powróciły w połowie drugiej, gdy kilka rund swojej formacji zapewnił ZywOo. Genialny francuski zawodnik robił, co mógł, by podnieść swoich kolegów, ale jego gra z AWP to było za mało, by zatrzymać Syman. Ekipa ta podeszła bowiem do meczu bez żadnych kompleksów i rozochocona poprzednimi sukcesami twardo parła przed siebie. Prawdopodobnie nie tego spodziewali się reprezentanci Vitality, bo ostatecznie polegli i to aż 8:16. Ten Major nie tak miał się rozpocząć dla wiceliderów rankingu HLTV.


NRG 17 : 19 DreamEaters

(StarLadder Major – 1. runda)
(2) 17 5 Overpass 10 19 (4)
10 5

Dość niespodziewanie lepiej w rozgrywany na Overpassie mecz weszło DreamEaters, które zdecydowanie skorzystało ze wszelkich atutów, jakie daje na tej mapie strona broniąca. Debiutująca na Majorze formacja z Rosji kilkukrotnie zatrzymała niezbyt zorganizowane ataki rywali z NRG i w pewnym momencie mogła nawet pochwalić się pięciopunktowym prowadzeniem. I chociaż goście zza oceanu zdołali wreszcie odpowiedzieć, to nie byli w stanie na dobre przełamać pewnie grającej defensywy DE, które mimo pewnych problemów utrzymało wynoszącą pięć oczek różnicę. Dzięki temu na przerwę schodziło z prowadzeniem 10:5.

Wtedy sytuacja NRG była bardzo słaba, ale jeszcze nie tragiczna. Taka stała się dopiero kilka minut później, gdy okazało się, że podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha kompletnie nie potrafią sformować swoich szyków obronnych. A to było jak zaproszenie dla DreamEaters, które błyskawicznie powiększyło swoje prowadzenie, w międzyczasie oddając oponentom zaledwie jedno oczko. I gdy wydawało się, że jest po wszystkim, bo DE miało już na swoim koncie piętnaście punktów, nagle coś zaskoczyło. Skład dowodzony przez Petera „stanislawa” Jarguza wreszcie wkroczył na zwycięską ścieżkę i w ostateczności doprowadził do tak wyczekiwanej dogrywki. W niej jednak NRG zdobyło zaledwie dwie rundy, cztery pozostałe oddając rywalom i przegrywając ostatecznie 17:19.


Już za chwilę kolejne spotkania 1. rundy – G2 Esports podejmie TYLOO, zaś North zmierzy się z INTZ eSports. Anglojęzyczna transmisja z dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hossa Esport: LCS × Honda, StarLadder Major Berlin × GRID, LCS × MasterCard

Nadszedł czas, by przedstawić Wam kolejny artykuł z cyklu Hossa Esport. W dzisiejszym tekście znajdziecie informacje na temat takich współprac, jak um...