fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Gładka przeprawa NRG, tarik i spółka w kolejnej fazie Majora

Fani NRG mogą być już spokojni – ich ulubieńcy na pewno pojawią się w drugiej fazie StarLadder Major Berlin 2019. Zespół z Ameryki Północnej swój awans przypieczętował dzisiejszym zwycięstwem nad AVANGAR, które w sumie urwało swoim oponentom zaledwie jedenaście rund.

NRG 2 : 0 AVANGAR

(StarLadder Major – 4. runda)
16 10 Train 5 8
6 3
16 11 Dust2 4 4
5 0
 Inferno 

Wygrana pistoletówka to dla AVANGAR był jeden z niewielu miłych momentów na Trainie. Ekipa z regionu CIS bardzo szybko została bowiem zepchnięta przez NRG do rozpaczliwej defensywy i raz po raz była boleśnie karcona przez świetnie prezentujących się Vincenta „Brehze’a” Cayonte’a i Ethana „Ethana” Arnolda. To właśnie amerykański duet w największym stopniu przyczynił się do prowadzenia 10:5, które zespół zza oceanu zapewnił sobie po stronie atakującej. Dla podopiecznych Dastana „dastana” Akbaeva nie wyglądało to więc najlepiej, a zaczęło wyglądać jeszcze gorzej, gdy łupem NRG padła druga runda na pistolety. Wtedy wydawało się, że jest już po wszystkim i faktycznie – kilkanaście minut później Brehze i spółka mogli świętować pewne zwycięstwo 16:8, które przybliżyło ich do upragnionego awansu.

Jeżeli pierwsza mapa rozczarowała was swoją jednostronnością, to co w takim razie powiecie o mapie drugiej? Na Duście2 wszystko toczyło się wszak pod dyktando Brehze’a i spółki, którzy na przestrzeni całej pierwszej połowy pozwolili sobie tylko na kilka błędów, które nie miały zbyt wielkiego wpływu na końcowy rezultat. Siedmiopunktowa przewaga gwarantowała zawodnikom Cheta „ImAPeta” Singha względny spokój i dawała szansę, by do kolejnej części starcia przystąpić bez stresu. I to było widać, bo wyraźnie wyluzowanym graczom zza oceanu niestraszna była nawet sytuacja 2v4, którą udało im się ugrać podczas drugiej pistoletówki. To na dobrą stronę ona przesądziła o tym, że AVANGAR nie miało już żadnych argumentów, by myśleć o comebacku i finalnie poległo upokarzającym 4:16.


Już za chwilę ostatnie spotkania 4. rundy – DreamEaters podejmie CR4ZY, zaś Team Vitality zmierzy się z HellRaisers. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

StarLadder Major: Complexity Gaming vs Grayhound Gaming – statystyki graczy

Kolejnym zespołem, który definitywnie pożegnał się ze StarLadder Major Berlin 2019, okazało się Complexity Gaming. Skład z Ameryki Północnej w 4. rund...