fot. DreamHack/Adela Sznajder

NEO i spółka bez szans! Vitality łatwo ogrywa FaZe

Niestety FaZe Clan nie postawił dziś kolejnego kroku na drodze do awansu do czołowej ósemki Majora. Zespół Filipa „NEO” Kubskiego został bowiem pokonany przez Team Vitality, ale mimo to nie wyczerpał jeszcze marginesu błędu.

FaZe Clan 7 : 16 Team Vitality

(StarLadder Major – 2. runda)
7 2 Dust2 13 16
5 3

Wczorajsze zwycięstwo nad mousesports wyraźnie wzmogło apetyty reprezentantów FaZe Clanu, którzy liczyli, że dziś uda im się dołożyć do swojego dorobku kolejny triumf. Jakie więc musiało być ich zdziwienie, gdy okazało się, że na Duście2 Vitality miażdży ich pod niemal każdym względem. I to dosłownie – Nikola „NiKo” Kovač pierwszego fraga zdobył dopiero w szóstej rundzie, Olof „olofmeister” Kajbjer w siódmej odsłonie, zaś Håvard „rain” Nygaard na premierową eliminację czekał aż do rundy dziesiątej. Nie dziwi więc fakt, że tuż przed przerwą zespół NEO przegrywał aż 2:13, przez co trudno było wierzyć, że będzie on w stanie powalczyć jeszcze o comeback.

Aby w ogóle snuć tak ambitne plany, FaZe musiało koniecznie wygrać pistoletówkę, ale i tego nie potrafiło dokonać. I chociaż potem odpowiedziało forcem, a w międzyczasie ace’a ustrzelił Kubski, to nie zdało się to na zbyt wiele. Było to tylko przedłużanie agonii, która zakończyła się w rundzie numer 24. Możemy teoretycznie pocieszać się tym, że NEO był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny, tylko… co to za pocieszenie wobec porażki 7:16.


Już za chwilę kolejny mecz 2. rundy, w którym ENCE podejmie MIBR. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

swag i spółka stracą wsparcie organizacji? *

W kwietniu tego roku Lazarus powróciło na męską scenę Counter-Strike'a, angażując skład Swole Patrol, który wówczas przygotowywał się do pierwszego w...