STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

olofmeister po raz pierwszy w swojej karierze bez statusu legendy

Rozgrywany od ubiegłego tygodnia StarLadder Major Berlin 2019 to już piętnasty w historii turniej tej rangi współorganizowany przez Valve. Podczas poprzednich czternastu Olof „olofmeister” Kajbjer za każdym razem docierał do czołowej ósemki – coś takiego nie udało się żadnemu innemu zawodnikowi. Każda seria ma jednak swój koniec. Gdy Kajbjer przystępował do swojego pierwszego w karierze […]

Rozgrywany od ubiegłego tygodnia StarLadder Major Berlin 2019 to już piętnasty w historii turniej tej rangi współorganizowany przez Valve. Podczas poprzednich czternastu Olof „olofmeister” Kajbjer za każdym razem docierał do czołowej ósemki – coś takiego nie udało się żadnemu innemu zawodnikowi. Każda seria ma jednak swój koniec.

Gdy Kajbjer przystępował do swojego pierwszego w karierze Majora, miał 21-lat i występował w LGB eSports, z którym związał się kilka miesięcy wcześniej. Wówczas on i jego koledzy zakończyli swoje zmagania na ćwierćfinale, ale potem w 2014 roku w Katowicach było już lepiej – tam Szwedzi znaleźli się w top 4. Sam olofmeister prezentował się na tyle dobrze, że otrzymał ofertę nie do odrzucenia z Fnatic. Młody gracz skrzętnie z tej okazji skorzystał i przez kolejnych kilka lat dołożył do swojej gabloty ogromną liczbę trofeów, w tym także dwa za triumf na zawodach Valve. A nawet jeśli ostatecznie nie udało mu się zdobyć pucharu, to i tak miejsce w najlepszej ósemce miał on praktycznie w garści.

Początkowo tak samo było w FaZe Clanie, do którego szwedzki zawodnik przeniósł się w drugiej połowie 2017 roku. Ba, podczas pierwszego Majora, który Kajbjer rozegrał w barwach amerykańskiej organizacji, FaZe dotarło nawet do wielkiego finału, ale w nim niespodziewanie musiało uznać wyższość gospodarzy z Cloud9. O wiele gorzej wyglądało to w Londynie i Katowicach, gdzie awans do ćwierćfinału to było wszystko, na co było stać międzynarodowy skład. Prawdziwym apogeum fatalnej formy zespołu był jednk turniej w Berlinie, podczas którego olofmeister i spółka wygrali zaledwie jedno z czterech spotkań, tym samym odpadając w 4. rundzie Fazy Nowych Legend.

DreamHack Winter 2013 (5-8. miejsce)
EMS One Katowice 2014 (3-4. miejsce)
ESL One Cologne 2014 (2. miejsce)
DreamHack Winter 2014 (5-8. miejsce)
ESL One Katowice 2015 (1. miejsce)
ESL One Cologne 2015 (1. miejsce)
DreamHack Cluj-Napoca 2015 (5-8. miejsce)
MLG Major Columbus 2016 (5-8. miejsce)
ESL One Cologne 2016 (3-4. miejsce)
ELEAGUE Major Atlanta 2017 (3-4. miejsce)
PGL Major Kraków 2017 (5-8. miejsce)
ELEAGUE Major Boston 2017 (2. miejsce)
FACEIT Major London 2018 (5-8. miejsce)
IEM Katowice Major 2019 (5-8. miejsce)
StarLadder Major Berlin 2019 (12-14. miejsce)
fot. Turner Sports/ELEAGUE

Tym samym rekord szwedzkiego zawodnika przeszedł do historii. Teraz na scenie nie ma już żadnego gracza, który mógłby pochwalić się tym, że na każdym Majorze zdobywał status Legendy.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

StarLadder Major: FaZe Clan vs Renegades – statystyki graczy

Niestety przygoda Filipa "NEO" Kubskiego z berlińskim Majorem dobiegła już końca. Polski zawodnik i jego koledzy z FaZe Clanu ponieśli bowiem trzecią...