STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 2-8 września

Za nami bardzo intensywne dni w świecie esportu. Z jednej strony byliśmy świadkami play-offów StarLadder Major Berlin 2019, z drugiej, w tym samym czasie odbywały się finały League of Legends European Championship. Ponadto rozpoczęła się karuzela transferowa w najlepszuch drużynach CS:GO, a ESL ogłosiło ESL Pro Tour. O tych i innych zdarzeniach przeczytacie w naszym […]

Za nami bardzo intensywne dni w świecie esportu. Z jednej strony byliśmy świadkami play-offów StarLadder Major Berlin 2019, z drugiej, w tym samym czasie odbywały się finały League of Legends European Championship. Ponadto rozpoczęła się karuzela transferowa w najlepszuch drużynach CS:GO, a ESL ogłosiło ESL Pro Tour. O tych i innych zdarzeniach przeczytacie w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Astralis po raz czwarty wygrywa Majora

Reprezentanci Astralis zdobyli wczoraj główną nagrodę StarLadder Major Berlin 2019. Duńczycy na zaledwie dwóch mapach dosłownie rozgromili AVANGAR i dzięki temu po raz czwarty zdobyli tytuł zwycięzców Majora.

Hat-trick! Astralis trzeci raz z rzędu wygrywa Majora!

G2 Esports ponownie z mistrzostwem Europy

G2 Esports wygrało letni split League of Legends European Championship, dzięki czemu będzie reprezentować nasz kontynent na tegorocznych Mistrzostwach Świata jako pierwszy seed. Ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego pokonała w finale europejskiej ligi Fnatic.

G2 broni mistrzostwa Europy! Jankos i spółka triumfują nad Fnatic

Obecny zarząd NiP-u oczyszczony z zarzutów

Trwająca już kilka miesięcy sprawa związana z Ninjas in Pyjamas dobiegła końca. Pojawił się 12-stronnicowy raport, którego stworzenie zlecone zostało przez World Esports Association. Według niego wszelkie oskarżenia skierowane w stronę szwedzkiej organizacji są niedokładne, mylące lub zwyczajnie nieprawdziwe.

Historia z happy endem. Obecny zarząd NiP-u oczyszczony z zarzutów!

NBK- na ławce rezerwowych Teamu Vitality

W sobotę, podczas półfinałów berlińskiego Majora, dowiedzieliśmy się o przesunięciu Nathana „NBK-” Schmitta na ławkę rezerwowych Teamu Vitality. Wcześniej nic nie wskazywało na taki ruch włodarzy organizacji, która w ostatnich miesiącach dotarła do ścisłej światowej czołówki Counter-Strike’a.

NBK- odsunięty od składu Vitality!

Jankos najlepszym zawodnikiem letniego splitu LEC

W niedzielę po południu Marcin „Jankos” Jankowski został oficjalnie ogłoszony najlepszym zawodnikiem letniego splitu League of Legends European Championship. Rodzimy dżungler jest pierwszym Polakiem, który uzyskał tak wiele znaczący tytuł.

Jankos MVP letniego splitu LEC!

kNg zastępuje coldzerę w MIBR-ze

W lipcu bieżącego roku Marcelo „coldzera” David został przesunięty na ławkę rezerwowych MIBR-u. W ubiegłym tygodniu organizacja ogłosiła jego następcę, który wystąpi w barwach brazylijskiej ekipy na najbliższych turniejach. Vito „kNg” Giuseppe został ściągnięty z INTZ eSports, gdzie mogliśmy go obserwować przez niemal rok.

Koniec czekania – kNg następcą coldzery w MIBR-ze!

ESL i DreamHack ogłaszają ESL Pro Tour

Jeden cykl turniejów organizowanych przez dwie firmy esportowe świata stał się rzeczywistością. ESL i DreamHack zaprezentowały ESL Pro Tour, w który wejdą turnieje o łącznej puli nagród przekraczającej pięć milionów dolarów.

Od amatora do profesjonalisty – ESL i DreamHack ogłaszają ESL Pro Tour

devils.one zagra na finałach ESL EuroCup

ESL EuroCup to turniej League of Legends, w którym walczą zwycięzcy ESL Mistrzostw Narodowych w League of Legends. Reprezentanci devils.one po zakwalifikowaniu się, bardzo dobrze rozpoczęli udział w zmaganiach, wychodząc z grupy z zaledwie jedną porażką. Teraz rodzimy zespół i dwie kolejne najlepsze formacje oczekują na wygranego ESL Vodafone Championship, który dopełni skład lanowych finałów odbywających się we Włoszech.

Diabły ruszą na podbój Włoch! devils.one zagra na finałach ESL EuroCup

Elazer awansował na WCS Global Finals

W Montrealu trwają rozgrywki World Championship Series Circuit: WCS Fall 2019. Do udziału w nich przystąpiło w sumie pięciu Polaków i wszyscy oni przebrnęli przez pierwszą fazę grupową. W kolejnych etapach imprezy utrzymać się zdołał jedynie Mikołaj „Elazer” Ogonowski, który awansował do ćwierćfinału. Nasz rodak zagra na światowych finałach zawodów z łączną pulą nagród wynoszącą ponad 500 tysięcy dolarów.

Elazer z awansem na WCS Global Finals!

Inspired z tytułem Rookie of the Split letniego splitu LEC

Rogue nie ma już szans na zakwalifikowanie się na tegoroczne Mistrzostwa Świata, a skład grający jeszcze kilka miesięcy temu w Ultralidze zakończył zmagania w letnim splicie League of Legends European Championship na piątej lokacie. Dzięki udanym rozgrywkom dwóch reprezentantów Łotrzyków stanęło na najwyższych stopniach podium plebiscytu Rookie of the Split. Ostatecznie tytuł ten zgarnął nasz rodak – Kacper „Inspired” Słoma, a Emilowi „Larssenowi” Larssonowi brakło do niego zaledwie jednego punktu.

Inspired z tytułem Rookie of the Split letniej rundy LEC!

HUYA mniejszościowym udziałowcem w ESL

ESL ogłosiło nawiązanie strategicznej współpracy z główną platformą streamingową w Chinach, HUYA inc. Wspólne działania obu spółek mają wspomóc ESL w rozszerzaniu oferty turniejów na rynku chińskim. HUYA zakupi pierwotne i wtórne akcje ESL o łącznej wartości 30 000 000 dolarów.

HUYA mniejszościowym udziałowcem ESL. Kupi akcje o wartości 30 mln dolarów


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zespół hadesa i exhiego powalczy o awans na IEM Beijing 2019!

Możemy być pewni, że podczas eliminacji do Intel Extreme Masters Beijing 2019 zobaczymy przynajmniej jedną polską ekipę. Mowa tutaj o One More Time, k...