fot. ESL/Helena Kristiansson

Nieoficjalnie: NEO i GuardiaN nie wystąpią na ESL One New York

Dyskusje na temat zmian kadrowych w FaZe Clanie z dnia na dzień przybierają na sile, a dopływające zewsząd doniesienia sugerują, że międzynarodowa ekipa zrezygnuje z Filipa „NEO” Kubskiego i Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, obaj zawodnicy nie będą uwzględnieni w składzie formacji na ESL One New York 2019.

Niedawno sieć obiegł zrzut ekranu z serwera treningowego wielonarodowościowej drużyny, gdzie oprócz trzech pozostałych reprezentantów amerykańskiej organizacji przebywali również Marcelo „coldzera” David oraz Helvijs „broky” Saukants. Nie jest specjalną tajemnicą, że FaZe nawiązało już kontakt z aktualnym pracodawcą coldzery, lecz przeszkodą na drodze transferu Brazylijczyka cały czas jest jego klauzula wykupu. Sytuacja Łotysza jest zgoła inna, wszak jest on wolnym agentem i byłby do wzięcia za darmo. Możliwe, że broky będzie tylko tymczasowym członkiem składu, który w późniejszym czasie ustąpi miejsca Aleksiemu „Aleksiemub” Virolainenowi.

Niemniej jednak dni NEO i GuardiaNa w FaZe wydają się policzone. Epizod Polaka w dziesiątej ekipie świata rozpoczął się w maju, gdy dość nieoczekiwanie zastąpił on Daurena „AdreNa” Kystaubayeva. W tym czasie legenda polskiej sceny dotarła z kolegami do półfinału DreamHack Masters Dallas 2019 i finału BLAST Pro Series w Los Angeles, ale podczas najważniejszego sprawdzianu, StarLadder Major Berlin 2019, dowodzona przez naszego rodaka formacja zawiodła na całej linii.

Znacznie dłużej z amerykańską organizacją związany jest słowacki snajper – w sierpniu minęły dwa lata, odkąd opuścił Natus Vincere. 28-latek najwyraźniej przegrał wewnętrzną rywalizację z Olofem „olofmeisterem” Kajbjerem, który początkowo miał pożegnać się z drużyną. Przeciętny występ Kovácsa na Majorze sprawił jednak, że to Szwed najprawdopodobniej będzie częścią odświeżonego składu. W ramach ciekawostki warto dodać, że wczoraj GuardiaN wspierał Absolute Legends w ramach otwartych kwalifikacji do DreamHack Masters Malmö.

Nic nie jest jednak przesądzone i na ten moment nie wiadomo, kto uzupełni wyjściowe zestawienie FaZe Clanu podczas ESL One New York 2019. Sama impreza odbędzie się w dniach od 26 do 29 września. Ośmiu uczestników turnieju będzie rywalizowało o nagrody z łącznej puli pieniężnej wynoszącej 200 tysięcy dolarów.


Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Demo FIFY 20 już dostępne!

Do premiery FIFY 20 już bliżej niż dalej, jednak zanim pełna wersja popularnej symulacji piłkarskiej trafi do sprzedaży, gracze będą mieli okazję przy...