fot. DreamHack/Adela Sznajder

ENCE wraca do domu, Na`Vi pieczętuje awans do fazy pucharowej DH Masters Malmö

Od samego startu DreamHack Masters Malmö w zasadzie co chwilę jesteśmy świadkami mało spodziewanych wyników. Nie inaczej było w drugiej serii środowych spotkań, w której o niespodziankę pokusiła się FURIA Esports, eliminując ENCE z dalszej gry. W równolegle rozgrywanym pojedynku awans do play-offów imprezy zapewniło sobie z kolei Natus Vincere.

Fińsko-brazylijskie starcie zostało zainaugurowane na Mirage’u, będącym wyborem niedawnych półfinalistów Games Clash Masters 2019. Premierowa lokacja przyniosła nam wyrównaną walkę, choć od pierwszych minut z lekkim wskazaniem na zawodników z Kraju Kawy. Ci do przerwy dowieźli prowadzenie 9:6, ale sprawa nieco skomplikowała się, gdy rywal wygrał pistoletówkę. ENCE wyglądało naprawdę solidnie w ataku, a to wkrótce pozwoliło najpierw wyrównać stan meczu, a później wyjść nawet na jednopunktowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do Brazyliczków, którzy po znakomitym finiszu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Napędzeni tym zwycięstwem reprezentanci Ameryki Południowej poszli za ciosem i na Trainie byli już bezlitośni dla przeciwników, szczególnie jeśli chodzi o drugą połowę wygraną przez nich ze stratą zaledwie dwóch oczek.

Kilkanaście minut wcześniej wystartował za to półfinał drabinki wygranych grupy B, w którym o pewny udział w fazie pucharowej walczyły Natus Vincere oraz OpTic Gaming. Obecność tych drugich na tym etapie to bez wątpienia spore zaskoczenie, zwłaszcza że wczoraj na drodze Duńczyków stanął Team Liquid. Ale już dziś z tej fantastycznej gry przeciwko liderom rankingu HLTV nie zostało za wiele. OpTic musiało bowiem przełknąć gorycz dość dotkliwej porażki na wybranym przez rywali Duście2. Tam niżej notowana piątka zdołała zgarnąć zaledwie 8 oczek, a to na pewno nie pomogło w nabraniu animuszu na drugą lokację. Jej przebieg był już jednak zgoła inny, ale koniec końców zwycięzca pozostał ten sam, co i na pierwszej mapie.

2 października

2. runda drabinki przegranych grupy A

15:40 ENCE 0:2 FURIA Esports
Mirage 13:16
Train 9:16

Półfinał drabinki wygranych grupy B

15:10 Natus Vincere 2:0 OpTic Gaming
Dust2 16:8
Nuke 16:12

W tym momencie trwają już ostatnie zaplanowane na dziś pojedynki. Polskojęzyczna transmisja z wybranych spotkań dostępna będzie na kanale KXN Studio na Twitchu. Z kolei mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach DreamHackCS oraz DreamHackCS2. Po więcej informacji na temat DreamHack Masters Malmö 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Geniusze zła i biznesu

Nieustanny wzrost zainteresowania sportami elektronicznymi oraz pojawianie się nowych podmiotów, które chcą inwestować w wirtualną rywalizację, sprawi...