fot. ESL/Adam Łakomy

Faza ligowa ESL Mistrzostw Polski na start! Dziś w akcji m.in. Virtus.pro i Illuminar

Od finałów wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski minęły prawie 3 miesiące. Na szczęście dziś nerwowe odliczanie do startu kolejnej odsłony krajowych rozgrywek możemy uznać oficjalnie za zakończone. Z ogromną ekscytacją oznajmiamy, że nadszedł dzień inauguracji nowego sezonu. W niedzielny wieczór rodzimej publice zaprezentuje się bowiem czwórka drużyn – Izako Boars, Virtus.pro, Actina PACT oraz Illuminar Gaming.

O atrakcyjne dla kibica otwarcie jesiennych zmagań zadbają podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego oraz Jakuba „kubena” Gurczyńskiego. Gdy spojrzymy na ostatnią formę obu zespołów, bez wątpienia do miana faworyta batalii urastają ci drudzy. Mecze na krajowym podwórku rządzą się jednak swoimi prawami, o czym VP skrzętnie przekonało się w trakcie wiosennej kampanii, podczas której gubiło punkty w meczach, w których wpadki absolutnie nie powinny się zdarzyć. Finał V4 Future Sports Festival czy drugiego tygodnia Esports Championship Series zdają się jednak potwierdzać, że popularne Niedźwiedzie wreszcie złapały wiatr w żagle i jeśli tylko pójdą za ciosem, pokonanie IB nie powinno być szalenie wymagającym zadaniem.

Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku konfrontacji PACTU z Illuminar. Paweł „innocent” Mocek i partnerzy, podobnie jak Virtusi, mają za sobą naprawdę udany okres. Niestety, dyspozycji z lana na razie liderom Rankingu polskich drużyn CS:GO nie za bardzo udaje się przełożyć na wyniki w meczach online. W związku z tym ciężko wyrokować, jak przebiegać będzie mecz przeciwko ekipie Kamila „Sobola” Sobolewskiego, zwłaszcza że ta może liczyć na swoistą rozgrzewkę – po południu czeka ją mecz w LOOT.BET/CS Season 4. W każdym razie, bez względu na to, jakim wynikiem zakończy się druga dzisiejsza batalia, kibice spragnieni Counter-Strike’a w krajowym wydaniu na pewno nie będą się nudzić.

Harmonogram niedzielnych spotkań prezentuje się następująco:

6 października
18:00 Izako Boars vs Virtus.pro BO1
19:00 Virtus.pro vs Izako Boars BO1
20:00 Actina PACT vs Illuminar Gaming BO1
21:00 Illuminar Gaming vs Actina PACT BO1

Wszystkie spotkania ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 można będzie zobaczyć pod tym adresem. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niedziela pod znakiem internetowych spotkań Arcy i PACTU

Pierwsza niedziela miesiąca oznacza dzień wolny od handlu, a to w połączeniu z nieciekawą pogodą nie zachęca do opuszczenia wygodnej domowej kanapy. K...