fot. ESL/Adam Łakomy

Aristocracy zaczyna zmagania w ESL Pro League. Pierwszym rywalem Astralis

Końcowe rozstrzygnięcia w grupach A i B już zapadły, ale najważniejsze spotkania dopiero przed nami. A dlaczego są takie ważne? Ano dlatego, że w gronie rywalizujących w zbiorze C europejskiej ESL Pro League Season 10 ekip znalazł się jedyny reprezentant Polski, czyli Aristocracy.

Astralis vs Aristocracy
18:25 (BO3)

Nie da się jednak ukryć, że przed Wiktorem „TaZem” Wojtasem i spółką naprawdę trudne zadanie, co zresztą widać już po pierwszym meczu. Naprzeciwko triumfatorów wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski stanie bowiem Astralis, czyli lider rankingu HLTV, który kilka tygodni temu po raz trzeci z rzędu wygrał Majora CS:GO. Faworyt tej potyczki jest więc łatwy do wskazania, tym bardziej że reprezentanci Aristocracy ostatnimi czasy nie zachwycają swoją dyspozycją i niezłe wyniki, jak podczas Games Clash Masters 2019 czy też LOOT.BET/CS Season 4, przeplatają słabymi. Weźmy np. WePlay! Forge of Masters Season 2, z którym podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego pożegnali się już po pierwszej fazie z kompletem porażek na koncie. Teraz ważne, by podobnie nie zakończyła się ich przygoda z Pro Ligą.

Fnatic vs North
22:15 (BO3)

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się Fnatic, którego notowania jakiś czas temu powędrowały znacznie w górę, a to wszystko za sprawą wygranej podczas DreamHack Masters Malmö 2019. Był to oczywiście ogromny sukces, ale teraz Szwedzi muszą udowodnić, że nie był to tylko jednorazowy wyskok i stać ich będzie na to, by na dłużej zadomowić się w światowej czołówce. Pierwsze okazja już wieczorem i to okazja atrakcyjna, bo naprzeciwko Robina „flushy” Rönnquista i jego kolegów stanie North, które dopiero co straciło swoją największą gwiazdę. Mowa tutaj oczywiście o Valdemarze „valde” Bjørnie Vangsie – 24-latek od pewnego czasu łączony jest z transferem do OG i zapewne dlatego jego pracodawca zdecydował się odsunąć go od gry. Wolny fotel przejął natomiast powracający do organizacji René „cajunb” Borg, tylko czy to właśnie on będzie remedium na problemy duńskiego składu?


Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzeci tydzień ECS Season 8 na start, zagrają Virtus.pro i miks TUDSONA

Po wielu perturbacjach powraca Esports Championship Series Season 8. Drabinka trzeciego tygodnia zmagań zmieniała się już kilkukrotnie, ale polscy kib...