fot. GG League/Marceli Kaźmierczak

Ucieczka spod topora. Virtus.pro unika bezpośredniego spadku do ESEA Advanced

Bieżący sezon europejskich rozgrywek ESEA Mountain Dew League zbliża się ku końcowi. W związku z tym większość drużyn rozgrywa w bieżącym tygodniu swoje zaległe mecze, a dotyczy to również polskich drużyn. Dzisiaj mogliśmy oglądać rekordową liczbę pojedynków naszych rodaków, bowiem wzięli oni udział w aż siedmiu spotkaniach.

Dzisiejsze wyniki Virtus.pro w ESEA MDL nie były znakomite, lecz nasi rodacy mogą być z siebie zadowoleni, gdyż na pewno zdołali uniknąć najgorszego – bezpośredniego spadku do ESEA Advanced. Ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego zaczęła od porażki po bardzo wyrównanej grze z Movistar Riders. W kolejnym pojedynku Niedźwiedzie dostały srogi łomot od AVANGAR, które na Trainie pozwoliło zdobyć im zaledwie siedem oczek. Los VP uratował jednak mecz z Demise, który zakończył się triumfem nadwiślańskich zawodników i właśnie dzięki tej wygranej Virtusi zakończą zawody w najgorszym wypadku na 16. pozycji. Dzień zamknęły natomiast derby z Illuminar Gaming. W nich Michał „snatchie” Rudzki i koledzy rozgromili rywali 16:3.

Dla iHG starcie z Virtus.pro było ostatnim w fazie zasadniczej 32. sezonu ESEA MDL. Dzisiaj Daniel „STOMP” Płomiński i spółka na początek pokonali Japaleno, po czym zmierzyli się z Teamem Spirit. Gracze Illuminar ulegli po ciężkiej batalii w tym spotkaniu, by następnie przejść do wspomnianego meczu z Virtusami. Los iHG nie jest przesądzony – część z ekip w niższej części tabeli nie rozegrała jeszcze wszystkich potyczek i wciąż istnieje matematyczna szansa, że rodzimi gracze będą musieli jednak walczyć w barażach.

Pewne gry w nadchodzącym sezonie rozgrywek może być natomiast x-kom AGO, które rozegrało dzisiaj zaledwie jedno spotkanie. Formacja Damiana „Furlana” Kisłowskiego zakończyła swój udział w rozgrywkach przegraną w starciu z pro100, które wygrało na Trainie 16:12.

Tak wyglądają szczegółowe wyniki dzisiejszych potyczek z udziałem polskich drużyn:

7 listopada
16:00 Virtus.pro 16:19 Movistar Riders Nuke
17:00 Illuminar Gaming 22:20 Japaleno Mirage
17:00 x-kom AGO 12:16 pro100 Train
17:00 Virtus.pro 7:16 AVANGAR Train
18:30 Virtus.pro 16:11 Demise Inferno
19:00 Illuminar Gaming 13:16 Team Spirit Nuke
20:00 Illuminar Gaming 3:16 Virtus.pro Nuke

Mimo że zdecydowana większość rodzimych zespołów zakończyła już swoje zmagania w ESEA MDL, w jednej z najważniejszych profesjonalnych lig ważą się jeszcze losy Virtus.pro. Niedźwiedzie już jutro rozegraną swój ostatni mecz, który być może zagwarantuje im bezpośredni awans do 33. sezonu rozgrywek. Jednak nawet w przypadku zwycięstwa drużyna Snaxa nie będzie mogła być niczego pewna, gdyż podobnie jak w przypadku Illuminar część drużyn znajdujących się niżej od niej również będzie walczyć o dodatkowe punkty i ostatecznie niektóre z nich mogą przegonić Polaków.

Po więcej informacji na temat harmonogramu, wyników oraz uczestników ESEA Mountain Dew League Season 32 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami drugi dzień IEM Beijing 2019. Kogo zobaczymy w półfinałach?

Jutro nad ranem rozpocznie się ostatni dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019. W walce o udział w półfinałach imprezy pozostał...