Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 4-10 listopada

Polacy mogli mieć w ostatnim tygodniu spore powody do dumy. G2 Esports dotarło bowiem aż do wielkiego finału tegorocznych Worldsów, w którym niestety przegrało z FunPlus Phoenix. Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy zatriumfowali natomiast podczas finałów Rainbox Six Pro League. Prócz tego poznaliśmy zwycięzcę Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019 oraz szczegóły dotyczące zmian w Teamie Secret. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich siedmiu dni:

FPX deklasuje G2 w finale Worldsów

Formacja Marcina „Jankosa” Jankowskiego została zdominowana przez FunPlus Phoenix w finale tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends. G2 Esports mimo wcześniejszych znakomitych wyników nie zdołało nawiązać walki z rywalami, czego skutkiem była bolesna porażka 0:3.

Jankos bez tytułu mistrza świata. FPX deklasuje G2 w finale Worlds

Astralis wygrywa IEM Beijing-Haidian 2019

Ostatni turniej CS:GO Intel Extreme Masters w tym roku już za nami. W wielkim finale po puchar sięgnęli reprezentanci Astralis, którzy zdeklasowali 100 Thieves, wygrywając na wszystkich trzech rozegranych mapach. Dzięki temu Duńczycy zgarnęli 125 tysięcy dolarów oraz zagwarantowali sobie występ w Katowicach.

Szybko, łatwo i przyjemnie – Astralis triumfatorem IEM Beijing-Haidian 2019

Drużyna Savesa wygrywa finały Rainbow Six Pro League

Szymon „Saves” Kamieniak i jego koledzy mają powody do zadowolenia. Reprezentowane przez nich Natus Vincere wygrało wczoraj lanowe finały 10. sezonu Rainbow Six Pro League.

Japonia zdobyta przez Na`Vi! Drużyna Polaka wygrywa finały Rainbow Six Pro League

Duke odchodzi z Invictus Gaming

Lee „Duke” Ho-seong – dwukrotny mistrz świata w League of Legends – postanowił nie przedłużać kontraktu z obecnym pracodawcą. Duke współpracował z Invictus Gaming przez prawie trzy lata i jest otwarty na grę w nowych barwach.

Duke odchodzi z Invictus Gaming. Dwukrotny mistrz świata nie przedłuży kontraktu

Zmiany w Secret. Nisha na nowej pozycji

Nadeszły kolejne zmiany w dywizji Doty 2 Teamu Secret. Zespół opuścił midlaner Yeik „MidOne” Nai Zheng, którego miejsce na środkowej alei zajmie Michał „Nisha” Jankowski. Nowym carrym zespołu zostanie natomiast Lasse „MATUMBAMANA” Urpalainena. Organizacja wymieniła również trenera.

Zmiany w Secret – MidOne i SunBhie żegnają się z zespołem

Skład Complexity skompletowany

Przebudowa składu Complexity Gaming nareszcie dobiegła końca. Do drużyny dołączyli Kristian „k0nfig” Wienecke oraz Valentin „poizon” Vasilev, którzy zapełnili zwolnione nieco wcześniej miejsca. Niestety, ze względu na zmiany, formacja musiała zrezygnować z udziału w 2. fazie ESL Pro League.

„Niszczycielska siła” skompletowana – k0nfig i poizon oficjalnie w Complexity

PRIDE otwiera dywizję Rainbow Six: Siege

Kolejna rodzima organizacja otwiera dywizję Rainbow Six: Siege. PRIDE zaangażuje skład, który reprezentował dotąd barwy irlandzkiego ZeRo Esports. Już za tydzień Orły wezmą udział w finałach Rainbow Six Siege Masters League w Warszawie.

PRIDE otwiera dywizję Rainbow Six: Siege

Tekkz mistrzem FUT Champions Cup Stage 1

W miniony weekend miał miejsce pierwszy turniej w bieżącym sezonie FIFA Global Series. Wśród 64 uczestników imprezy nie było niestety żadnego Polaka. Najlepiej podczas rozgrywek wypadł Donovan „Tekkz” Hunt grający na Xboxie One.

Tekkz mistrzem FUT Champions Cup Stage 1

Kiepskie wyniki Polaków w ESEA MDL

Żadna polska drużyna nie weźmie udział w play-offach europejskich rozgrywek ESEA Mountain Dew League. Co więcej, tylko dwie – Illuminar Gaming i x-kom AGO – są pewne gry w kolejnym sezonie, a Virtus.pro i Actina PACT będą musiały o ten przywilej walczyć w barażach.

ESEA Mountain Dew League Season 32 – Europa


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Warriors wskakuje na fotel wicelidera ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO

Za nami pierwsze mecze szóstego tygodnia ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO. Mecze, które mogły wiele pozmieniać w tabeli, a tak naprawdę... nie wyj...