fot. DreamHack/Alex Maxwell

Ruszają baraże o ESEA MDL, w grze m.in. Wisła, PACT i Virtus.pro

Dla niektórych ostatnia edycja ESEA Mountain Dew League nie potoczyła się tak, jakby na to liczyli. Inni natomiast dobrze spisali się w sygnowanych przez ESL rozgrywkach krajowych lub też ESEA Advanced. Niezależnie jednak od tego, kto, jaki sezon ma za sobą, to teraz nie będzie mieć to znaczenia – wszystkie wspomniane wyżej grupy spotkają się bowiem podczas baraży, których stawką będzie miejsce w przyszłorocznej odsłonie MDL-a.

Los chciał, że niepewne swojej przyszłości są obecnie m.in. Actina PACT oraz Virtus.pro. Chociaż trudno zwalać tutaj wszystko na „los”, bo zarówno ekipa Dawida „lunAtica” Cieślaka, jak i podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego w 32. edycji ESEA MDL zaprezentowali się po prostu poniżej oczekiwań – ba, ci drudzy byli nawet o krok od bezpośredniego spadku na trzeci poziom rozgrywkowy. I chociaż tego udało się uniknąć, to utrzymanie nadal nie jest pewne, bo wszystko zależeć będzie od wyników baraży. Te dla Virtusów rozpoczną się od starcia ze zwycięzcą wcześniejszego meczu pomiędzy portugalskim OFFSET Esports a niemieckim ALTERNATE aTTaX, którego barw nie broni już oddany do OG Mateusz „mantuu” Wilczewski.

Ciekawiej wygląda to jednak w przypadku PACTU. Świeżo upieczeni mistrzowie Polskiej Ligi Esportowej dzień rozpoczną od spotkania z Winstrike Teamem w ramach 5. rundy LOOT.BET/CS Season 5, ale potem będą mogli już skupić się tylko na barażach. A będzie na czym się skupiać, bo lunAtica i spółkę czekać mogą nawet sławetne polskie derby. Niemniej, aby tak się stało, w zaplanowanym na godzinę 18:00 pojedynku Wisła All in! Games Kraków musi poradzić sobie z duńskim AGF Esport. Na tym polskie akcenty się nie kończą, bo w akcji zobaczymy także znanego z Virtus.pro Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego. 22-latek już jakiś czas temu powrócił za naszą zachodnią granicę i związał się z Unicorns of Love, wraz z którym zajął drugie miejsce w ostatnim sezonie ESEA Advanced. To natomiast dało UoL prawo do gry w barażach, które zespół ten zacznie od potyczki z Defusekids z Beneluksu i w przypadku zwycięstwa zagra dziś jeszcze z Phoenix.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

9 grudnia
17:55 Winstrike Team vs Actina PACT BO3 transmisja
18:00 AGF Esport vs Wisła All in! BO3 transmisja
18:00 Unicorns of Love vs Defusekids BO3 transmisja
21:00 Virtus.pro vs aTTaX/OFFSET BO3 transmisja
21:00 Actina PACT vs AGF/Wisła BO3 transmisja
21:00 Phoenix vs UoL/Defusekids BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 2-8 grudnia

Za nami bardzo znaczący tydzień dla fanów Counter-Strike'a: Global Offensive. W ostatnich dniach miały miejsce bowiem finały ESL Pro League oraz Polsk...

>