fot. DreamHack/Alex Maxwell

Walki o MDL-a ciąg dalszy. Virtus.pro i Actina PACT przed pierwszą szansą na utrzymanie

Przed nami drugi dzień baraży o miejsce w 33. sezonie ESEA Mountain Dew League. W grze pozostają trzy polskie drużyny – Virtus.pro, Actina PACT oraz Wisła All in! Games Kraków, jednak tylko dwie pierwsze z nich utrzymały się po wczorajszych zmaganiach w górnej części drabinki. Co więcej, ekipy Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego oraz Dawida „lunAtica” Cieślaka staną dziś przed szansą na wywalczenie miejsca w lidze na kolejny sezon.

Jako pierwsi na serwerze pojawią się zawodnicy VP. Ci bez wątpienia muszą nie tylko zmagać się z nie najlepszą formą, ale także napływającymi z różnych źródeł plotkami, jakoby ich miejsce wkrótce mieli zająć gracze AVANGAR. Wszystko to trzeba jednak na chwilę wyrzucić z głowy i skupić się na pojedynku z Teamem GamerLegion. Szwedzki skład na pewno należy do jednych z najtrudniejszych rywali w tych barażach, stąd podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego muszą jeszcze bardziej zmobilizować się, by nie zaprzepaścić pierwszej okazji na utrzymanie w rozgrywkach.

Zachowanie spota na drugim poziomie ligowym w Europie to cel przyświecający także graczom PACTU. Niedawni triumfatorzy Polskiej Ligi Esportowej podejmą o 18:00 Unicorns of Love, a więc drużynę, w której składzie znajdziemy między innymi Michała „OKOLICIOUZA” Głowatego. Polak i jego kompani dobrze spisali się w minionym sezonie ESEA Advanced i być może od nowego roku będziemy oglądać ich w akcji ligę wyżej.

Daleko od awansu jest na razie Wisła All in! Games. Formacja Kacpra „kapera” Słomy wczoraj musiała uznać wyższość AGF Esport, czym mocno skomplikowała sobie drogę do ESEA MDL. Dziś byli gracze Adwokacika zmierzą się z Ambush Esport, a w przypadku wygranej jeszcze tego samego wieczoru zagrają w następnym meczu drabinki przegranych. Jeśli jednak Białej Gwieździe powinie się noga, marzenia o grze na zapleczu ESL Pro League trzeba będzie odłożyć przynajmniej do kolejnego sezonu.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

10 grudnia
15:00 Virtus.pro vs Team GamerLegion BO3 transmisja
18:00 Actina PACT vs Unicorns of Love BO3 transmisja
18:00 Ambush Esport vs Wisła All in! Games BO3
21:00 Ambush/Wisła All in! vs OFFSET/Defusekids BO3
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO: świąteczne kurczaki i medale za służbę w 2020

Święta coraz bliżej, więc nic dziwnego, że Valve postanowiło ten niezwykły nastrój wprowadzić również do Counter-Strike: Global Offensive, dodając m.i...