STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 3-9 lutego

Wiele się w ubiegłym tygodniu wydarzyło na scenie esportowej. Filip „NEO” Kubski i Wiktor „TaZ” Wojtas zapowiedzieli dalszą wspólną grę i stworzenie drużyny, poznaliśmy szczegóły nowego konkurenta ESL Pro League czy mieliśmy okazję śledzić Polaków w otwartych eliminacjach do Minora. Oto zestawienie najważniejszych i najciekawszych zdarzeń z ostatnich siedmiu dni:

NEO i TaZ szukają graczy do nowej drużyny

Filip „NEO” Kubski i Wiktor „TaZ” Wojtas po rozpadzie ARCY będą kontynuować swoją współpracę. Weterani polskiego CS-a planują utworzenie drużyny, w której znajdzie się też miejsce dla młodych i utalentowanych Polaków. Więcej o projekcie TaZ opowiedział w wywiadzie, który dostępny jest pod tym linkiem.

NEO i TaZ nadal grają razem. Szukają utalentowanych graczy do zespołu

Dwóch Polaków zagra w eliminacjach do Minora

Nasi rodacy nie popisali się w otwartych kwalifikacjach do europejskiego Minora. Tylko dwóch naszych rodaków awansowało do kolejnego ich etapu. Ten wyczyn udał się Teamowi Envy Michała „MICHA” Müllera, a kilka dni temu został powtórzony przez Sprout, które wyeliminowało między innymi x-kom AGO i dzięki temu Paweł „dycha” Dycha będzie dalej walczył o grę na Majorze w Rio.

Sprout eliminuje AGO. dycha drugim Polakiem w zamkniętych kwalifikacjach do Minora

Poznaliśmy szczegóły FLASHPOINT

Niedługo rozpoczną się rozgrywki w ramach pierwszej ligi CS:GO, w której drużyny są jednocześnie jej właścicielami. Oto FLASHPOINT, znany wcześniej jako B Site. Na przestrzeni całego 2020 roku pula wyniesie aż 2 miliony dolarów.

FLASHPOINT rozbłyśnie na turniejowej mapie CS-a – poznaliśmy szczegóły projektu B Site

CS:GO z nowym rekordem osób grających jednocześnie

Counter-Strike: Global Offensive w ostatnim czasie raz po raz bije swoje historyczne rekordy. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od kwietnia 2016 w grze pojawiło się ponad 876 575 użytkowników, a rekord został przebity o ponad 26 tysięcy grających. Przypomnijmy, że w styczniu gra pobiła swój wcześniejszy rekord średniej liczby graczy.

CS:GO z najwyższą w historii liczbą jednocześnie grających!

mousesports z kolejnym triumfem

Reprezentanci mousesports po raz kolejny w ostatnich miesiącach stają na najwyższym stopniu podium międzynarodowego lana CS:GO. Tym razem Myszy pokonały w wielkim finale ICE Challenge Natus Vincere.

Na`Vi pokonane, mousesports wygrywa ICE Challenge 2020

Znamy zwycięzców drugiej grupy BLAST Premier

W ubiegłym tygodniu odbyły się rozgrywki grupy B w ramach sezonu zasadniczego BLAST Premier. Największym zaskoczeniem była postawa Complexity Gaming, zaś największym rozczarowaniem to, z jakiej strony pokazało się Astralis.

Na`Vi jedzie na wiosenne finały BLAST Premier, Vitality zmarnowało drugą szansę

Rewolucja w komunikacji w CS:GO

Valve przygotowało system, który ma poprawić jakość komunikacji w CS:GO. O co konkretnie chodzi? Zajrzyjcie do poniższego artykułu:

Valve opracowuje system poprawiający komunikację w CS:GO


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Pompa Team

Tak blisko, a tak daleko. Pompa jeszcze bez awansu do zamkniętych kwalifikacji do Minora

Apetyt rośnie w miarę jedzenia – mawia stare jak świat porzekadło. I patrząc na dzisiejszą grę Pompa Teamu możemy doszukać się w nim prawdziwości. Od...