fot. ESL/Adam Łakomy

dycha uratował honor Polaków, Wisła i PACT przegrywają w internetowych zmaganiach

Kwalifikacje do europejskiego Minora za nami, pora powrócić do ligowej rzeczywistości. Rzeczywistości, jakby nie patrzeć, niemieniącej się w zbyt jaskrawych kolorach. A to dlatego, że honoru naszych rodaków musi w pojedynkę bronić Paweł „dycha” Dycha i jego Sprout, które wygrało oba zaplanowane na dziś spotkania. Tyle szczęścia nie mieli zaś zawodnicy Wisły All in! Games Kraków oraz Actiny PACT – obie piątki zaliczyły porażki, nie zgarniając przy tym choćby jednej mapy.

Ekipa byłego gracza ARCY rozpoczęła dziś rywalizację w ESEA Mountain Dew League Season 33, będącym bezpośrednim zapleczem dla ESL Pro League. Podopieczni niemieckiej organizacji mogą być zadowoleni z wykonanej dziś pracy, bo swój inauguracyjny dzień w rozgrywkach kończą z bilansem 2-0, co już pozwoliło im zameldować się na najniższym stopniu podium ligowej tabeli. Sprout stoczyło jednak dwa zupełnie odmienne pojedynki. W pierwszym z nich potrzebowało aż 30 rund, by rozprawić się z niżej notowaną Nemigą Gaming, natomiast w kolejnym starciu międzynarodowy skład był bezlitosny dla swoich konkurentów, pokonując Unicorns of Love bez straty choćby punktu.

CZYTAJ TEŻ:
Możni światowego CS-a stawiają na ESL. Znamy uczestników Pro Ligi

Niestety, kryzys polskiej sceny CS:GO jedynie się pogłębia. Świadczą o tym wyniki naszych krajowych piątek w internetowych rozgrywkach, które bez wątpienia nie poprawiają wizerunku formacji wywodzących się z Polski. Tego popołudnia Wisła All in! poległa wszakże w meczu przeciwko Copenhagen Flames 0:2, kończąc tym samym udział w LEGENDS.BET L33T Cup na ćwierćfinale. Porażkę, choć nieoznaczającą jeszcze końca marzeń o triumfie w rozgrywkach, zaliczył także PACT. Dawid „lunAtic” Cieślak wraz z parterami okazali się słabsi od FATE w ćwierćfinale górnej drabinki play-offów OGA Counter PIT Season 7. Nadwiślański skład może przede wszystkim mieć do siebie pretensje za wypuszczone prowadzenie na drugiej mapie, gdy do przerwy było aż 11:4 na korzyść Polaków.

Komplet wtorkowych wyników prezentuje się następująco:

18 lutego

ESEA Mountain Dew League Season 33

16:00 Sprout 16:14 Nemiga Gaming Vertigo
17:00 Sprout 16:0 Unicorns of Love Inferno

LEGENDS.BET L33T Cup

16:00 Wisła All in! Games 0:2 Copenhagen Flames Mirage 10:16
Overpass 12:16

OGA Counter PIT Season 7

18:00 Actina PACT 0:2 FATE Overpass 12:16
Inferno 14:16

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji 33. sezonu ESEA Mountain Dew League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Woolite Rogue, LEC 2019 Summer Split

Perfekcyjna pierwsza połowa fazy zasadniczej Ultraligi w wykonaniu AGO ROGUE

Aż chciałoby się krzyknąć "zatrzymajcie tych szaleńców!" w kierunku AGO ROGUE. Paweł "Woolite" Pruski i spółka odnieśli dziś swoje siódme zwycięstwo w...