fot. ESL/Jak Howard

G2 kończy zwycięstwem pierwszy dzień IEM Katowice 2020

Za nami najmniej wyrównany mecz pierwszego dnia Intel Extreme Masters Katowice 2020. Reprezentanci 100 Thieves nie mieli żadnych szans ze stojącymi kilka poziomów wyżej zawodnikami CS:GO G2 Esports. Wraz z porażką znacząco zmniejszyły się szanse wywodzącego się z Australii zespołu na awans do play-offów i powtórzenia wyniku z ubiegłego roku.

100 Thieves 0:2 G2 Esports
Mirage 3:16 Dust2 16:2 Nuke

G2 Esports całkowicie zdeklasowało 100 Thieves na Mirage’u. Australijczycy i Norweg po zwycięstwie w pistoletówce kompletnie się pogubili i w żadnym momencie meczu nie stanowili dużego zagrożenia dla swoich rywali. Europejczycy prędko wysunęli się na pięciopunktowe prowadzenie, między innymi z pomocą Françoisa „AmaNka” Delaunay’a, który w szóstej rundzie wyeliminował aż czterech rywali. Niedługo później gracze zza oceanu doliczyli na swoje konto dwa kolejne oczka. W kolejnych minutach ciągle jednak inicjatywę utrzymywali reprezentanci G2, którzy najpierw zakończyli połówkę triumfem 12:3, a następnie również w niezłym stylu domknęli mecz i wygrali na pierwszej mapie 16:3.

CZYTAJ TEŻ:
Natus Vincere oraz Fnatic udanie otwierają IEM Katowice 2020

Na Duście2 pierwsza pistoletówka wpadła na konto reprezentantów 100 Thieves. Po chwili jednak G2 odbiło force’a i po kolejnej niespodziewanej stracie rozpoczęło wspaniały marsz ku zwycięstwu. O ile w pierwszych rundach najcięższa walka odbywała się pod koniec rund, z biegiem czasu Europejczycy coraz bardziej gromili swoich rywali. Zespół rodem z Antypodów kompletnie nie potrafił się odnaleźć w grze, której warunki dyktowali jego rywale i często popełniali wręcz elementarne błędy. Koniec końców pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem G2 13:2, a kilka minut później Francuzi i Serbowie bez żadnych kłopotów zakończyli walkę wynikiem 16:2.

Już jutro o godzinie 12:00 rozpoczną się kolejne spotkania w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2020. W pierwszym pojedynku Virtus.pro zmierzy się z Teamem Liquid, a równolegle MAD Lions stanie w szranki z Evil Geniuses. Polskojęzyczna transmisja z Intel Extreme Masters Katowice 2020 dostępna będzie w ESL.TV Polska.

ŚLEDŹ RELACJĘ Z IEM KATOWICE 2020 CS:GO

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Natus Vincere oraz Fnatic udanie otwierają IEM Katowice 2020

Pierwszy dzień rywalizacji w grupie A Intel Extreme Masters Katowice 2020 w CS:GO za nami. Po premierowe wygrane zgodnie sięgnęły Natus Vincere oraz F...