fot. ESL/Adam Łakomy

Elazer odpada z IEM Katowice 2020

Mikołaj „Elazer” Ogonowski zakończył rywalizację grupową Intel Extreme Masters Katowice 2020. Ostatni reprezentant Polski pożegnał się z zawodami odpadając z grupy C. Jego bilans dwóch wygranych i trzech przegranych nie wystarczył, by znaleźć się w pierwszej trójce zbioru. Najlepszym w grupie okazał się Lee „INnoVation” Shin Hyung, który wcześniej brał udział w etapie Ro76. Drugie miejsce przypadło jednemu z głównych faworytów turnieju, Cho „Maru” Seong Ju, a ostatnią lokatę premiowaną awansem zdobył Kang „Solar” Min Soo.

Jako pierwszy z turnieju odpadł Jo „Patience” Ji Hyun, który już w trakcie czwartej rundy poznał swój los. Na tamtym etapie każdy z pozostałych pięciu zawodników miał szanse na awans. Sytuacja Elazera przed finałowym spotkaniem z Maru była skomplikowana – zwycięstwo zagwarantowałoby mu awans, ale przy porażce musiałby liczyć na korzystny wynik meczu Solara z Cho „Trapem” Sung Ho, w dodatku tylko zakładając, że uda mu się wygrać jedną mapę. Porażka Polaka i równoległe zwycięstwo Solara przypieczętowały los reprezentanta x-kom AGO.

Już za chwilę rozpoczną się mecze grupy D, w której honoru Foreignerów będą bronić Julian „Lambo” Brosig i Joona „Serral” Sotala.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl, a transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

apEX: Wydawało nam się, że jesteśmy przygotowani do turnieju

Team Vitality to jedna z ekip, które swoją postawą rozczarowały podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020. Francuskojęzyczny skład wprawdzie zaczął...

>