fot. DreamHack/Alex Maxwell

Polskie derby, odsłona 384: AGO zmierzy się z Illuminar

Początek nowego tygodnia to nowe nadzieje, nowe szanse i… po raz wtóry sławetne polskie derby, podczas których głównymi aktorami będą tym razem reprezentanci x-komu AGO i Illuminar Gaming. Ale to nie oni będą mieć dziś najwięcej do roboty.

Skupmy się jednak na pojedynku derbowym, bo AGO i iHG znajdują się obecnie w zupełnie różnych miejscach. Popularne Jastrzębie mimo niedawnych zawirowań kadrowych wygrywają ostatnio jak leci i w tabeli ESEA Mountain Dew League znajdują się w czołówce z niewielką stratą do liderujące GamerLegionu. Z kolei Illuminar… Cóż, powiedzieć, że najświeższe zmiany kadrowe nie wpłynęły zbyt dobrze na osiągane wyniki, to jakby nic nie powiedzieć. Podopieczni Adriana „imd” Piepera zdecydowanie nie zachwycają i w poniedziałek z pewnością nie będą faworytem derbów. Z kolei AGO nie będzie uchodzić za faworyta swojego późniejszego meczu z BIG, chociaż trzeba pamiętać, że ekipa znad Renu dopiero co odpadła z eliminacji do europejskiego Minora i trudno przewidzieć, jak to niepowodzenie na nią wpłynie.

CZYTAJ TEŻ:
Europejski Minor CS:GO bez Polaków. OG z mantuu na pokładzie ulega GODSENT

Jak jednak zostało wspomniane we wstępie, najwięcej do roboty będzie mieć inna rodzima formacja – Wisła All in! Games Kraków. Biała Gwiazda od pewnego czasu występuje w dość eksperymentalnym składzie, korzystając z pomocy zmienników i jak na razie eksperyment ten nie przynosi zbyt dobrych rezultatów. Dość powiedzieć, że Wiślacy wciąż czekają na zwycięstwo w obecnym ustawieniu. Niemniej dziś będą mieć aż trzy okazje, by wreszcie opuścić serwer z kompletem punktów. Problem polega na tym, że zarówno Nemiga Gaming i Nordavind, jak i pro100 są na ten moment w lepszej dyspozycji niż Polacy i można powiedzieć, że realnie liczą się w walce o awans do czołowej ósemki MDL-a.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

9 marca
16:00 Nordavind vs Wisła All in! BO1 transmisja
17:00 x-kom AGO vs Illuminar Gaming BO1 transmisja
18:00 Nemiga Gaming vs Wisła All in! BO1 transmisja
19:00 x-kom AGO vs BIG BO1 transmisja
19:00 pro100 vs Wisła All in! BO1 transmisja

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 2-8 marca

Mimo że w ostatnim tygodniu nie byliśmy świadkami żadnego turnieju światowej klasy, raz za razem dobiegały nas emocjonujące wieści ze świata esportu....