fot. ESL/Adela Sznajder

Na`Vi wygrywa grupę B ESL Pro League, Fnatic i forZe powalczą w barażu o awans

Po dwóch porażkach na start zmagań w europejskiej dywizji ESL Pro League poniesionych przez Natus Vincere nikt raczej nie przypuszczał, że mistrzowie Intel Extreme Masters Katowice są w stanie odnieść triumf w swojej grupie. A jednak – szczęśliwy układ wyników dla rosyjsko-ukraińskiej piątki sprawił, że to właśnie liderzy rankingu HLTV mogą cieszyć się z bezpośredniego awansu do drugiej fazy grupowej EPL-a. W barażach z kolei zobaczymy Fnatic i forZe.

W najlepszej sytuacji przed startem ostatniej rundy spotkań byli rzecz jasna Pomarańczowo-Czarni. Szwedzi jako jedyni w zbiorze legitymowali się bilansem 3-1, co oczywiście sprawiało, że ich los leżał w ich rękach. Niemniej ekipa ze Skandynawii nie zdołała pokonać rozpędzającego się z meczu na mecz Na`Vi, a to kosztowało ją utratę prowadzenia w grupie. Przegrana z wyżej notowanymi rywalami zepchnęła Jespera „JW” Wecksella i spółkę na drugą lokatę, co oznacza, że ci nie mogą jeszcze cieszyć się z awansu do kolejnego etapu rozgrywek, lecz zawalczą o niego w dodatkowym meczu.

 width= CZYTAJ TEŻ:
Pompa Team melduje się w play-offach SECTOR: MOSTBET Season 2

Nadzieje na promocję dla North pogrzebało zaś Complexity Gaming, które choć przystępowało do ostatniej kolejki EPL-a z ostatniej pozycji, to nie chciało poddać się bez walki. Niemniej nawet gładka wygrana z duńską formacją nie pozwoliła międzynarodowemu składowi przedostać się do najlepszej trójki, a jednocześnie zabrała taką możliwość także przeciwnikom. W gruncie rzeczy karty w grupie B rozdawali gracze BIG i forZe, bo to pojedynek tych dwóch drużyn jako jedyny nie rozwiązał się w dwóch mapach. Co ciekawe, w przypadku triumfu reprezentanci niemieckiej organizacji wylądowaliby na pierwszym miejscu w koszyku, ale taką sytuację możemy rozpatrywać już tylko czystko teoretycznie. Florian „syrsoN” Rische i kompani zaliczyli wszakże porażkę, a ta zepchnęła ich… aż na ostatnią lokatę. Świętować może za to forZe, które zobaczymy w bieżącym sezonie ESL Pro League jeszcze przynajmniej w jednym meczu.

Komplet dzisiejszych wyników w grupie B:

24 marca

Grupa B

18:00 Natus Vincere 2:0 Fnatic
Overpass 16:10
Dust2 16:11
18:00 BIG 1:2 forZe
Mirage 16:11
Inferno 11:16
Nuke 9:16
18:00 North 0:2 Complexity Gaming
Mirage 10:16
Nuke 8:16

Tak prezentuje się tabela grupy B ESL Pro League:

Grupa B – Europa
# Drużyna M W P
1. Natus Vincere 5 3 2
2. Fnatic 5 3 2
3. forZe 5 3 2
4. Complexity Gaming 5 2 3
5. North 5 2 3
6. BIG 5 2 3
Legenda:
 Awans do drugiej fazy grupowej
 Awans do barażu o awans
 Brak awansu

Już za chwilę start decydujących spotkań w grupie A. Wybrane spotkania z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat 11. sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
delord

K1ck lepsze od AGO ROGUE! Ekipa delorda pierwszym reprezentantem Polski na EU Masters

Stawka meczu AGO ROGUE z K1ck eSports Club była naprawdę ogromna – awans do wielkiego finału trzeciego sezonu Ultraligi i prestiżowego turnieju Europe...