STS
Train
fot. Valve

Amerykańsko-rosyjski Train – historia i ciekawostki

Train jest jedną z klasycznych map, które są obecne w uniwersum Counter-Strike’a praktycznie od samego początku. Był on również pierwszą zrewitalizowaną mapą w CS:GO. Przedstawiamy historię i ciekawostki na temat ikonicznych “pociągów”.

Oryginalna wersja mapy pochodząca z CS-a 1.6 zbudowana została z tekstur pochodzących z Half-Life’a przez Christophera „chrisa” Maira, pracującego dla Barking Dog Studios Ltd. Motywem miejscówki były tereny industrialne oraz stacja kolejowa, a w niektórych miejscach można było ponadto usłyszeć dźwięki silników samolotu. W Counter-Strike’u: Source Train został przebudowany. Całkowitej przemianie uległy również tekstury, dzięki czemu lokacja stała się jaśniejsza i żywsza, a gracze mogli usłyszeć większą ilość odgłosów. Znacząco wzrósł poziom realizmu, głównie dzięki ulepszeniu wagonów kolejowych, zaś w hali, gdzie były kotły syczała para, podczas gdy odgłosy samolotów zostały zamienione na syreny kolejowe.

Pierwsze wersje Traina w CS:GO praktycznie nie różniły się od tej z poprzedniej wersji gry. Wprowadzono zmiany wizualne, a większość pozostałych poprawek wprowadzono na podstawie opinii graczy. Zmieniło się również miejsce akcji – początkowo toczyła się ona w Stanach, a w tym przypadku została przeniesiona do Rosji. Miejscówka była w regularnym użytku aż do 1 kwietnia 2014, kiedy rozpoczęła się jej rewitalizacja, a do puli map turniejowych dołączyły wówczas Cobblestone, Overpass i Cache.

Pod koniec grudnia 2014 zakończyła się prawdopodobnie największa przebudowa w historii popularnych „pociągów”. Valve znacząco przebudowało mapę, poprawiając między innymi wygląd oraz jej balans. Przeniesiono bombsite’y i zamieniono ich nazwy, dodano sporo elementów oraz poszerzono część tuneli. Usunięto również wagon w pobliżu pokoju drabinkowego, który był znany jako „popdog”. W celu ograniczenia kampienia zwiększono kolejny raz jasność, a także uniemożliwiono poruszanie się pod wagonami.

W CS:Source stacja kolejowa była własnością firmy Southwestern Disposal Inc, a na spawnie terrorystów znajdowały się zwłoki ochroniarza, które były obecne też w pierwotnej wersji mapy w Counter-Strike’u: Global Offensive. W najnowszej wersji lokacji blisko drabinki umiejscowiony został obszar nazwany na cześć „popdoga”, o którym mogliście przeczytać wyżej. Zauważycie tam również skrzynkę o tej samej nazwie. Na Trainie można spotkać również dużo nawiązań do Rosji. Przy spawnie TT znajduje się mozaika upamiętniająca Lenina, a sama stacja jest nazwana „ЛЕСОГРАД-1 ВОКЗАЛ”, co oznacza „stację Lesograd-1”.

Na „pociągach” na bombsicie A umieszczony został też licznik Geigera. Jeśli się stoi bezpośrednio nad nim można usłyszeć nawet charakterystyczne trzaski! U góry hali przy tym samym BS-ie jest umieszczony dzwonek, podobny do tych z naszych szkół, który wydaje dźwięk po strzeleniu. W kuchni zaś słychać radio odtwarzające zremiksowany utwór „Cossack Sandvich” z gry Team Fortress 2. Prócz tego twórcy nie zapomnieli o nawiązaniach do innych map i przedmiotów. Na wielu skrzyniach pojawia się logo V. Shipping Corporation, które pojawia się też na Nuke’u oraz Granacie Taktycznym dostępnym podczas operacji Wildfire.


Chcesz wiedzieć więcej o kultowym Duście2? A może chciałbyś poznać historię plakatu na Inferno, wartość apartamentów na Mirage’u, czy dowiedzieć się ile pięter ma wieżowiec na Vertigo? Sprawdź już teraz nasze teksty o kilku innych mapach obecnych w CS-ie! Kliknij wybrany obrazek, aby przejść do interesującego cię artykułu.

Dust2
Inferno
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CoD: Warzone – cztery nowe bronie, zwiększona cena skrzyni z uzbrojeniem

Zapowiadana już od jakiegoś czasu aktualizacja Call of Duty: Warzone wreszcie ujrzała światło dzienne. Wraz z nią do gry trafił m.in. nowy operator, T...