fot. ESL/Bart Oerbekke

Dwa razy Europa, raz Ameryka Północna – rusza kolejny dzień EPL-a

Tydzień nieubłaganie zbliża się do końca, ale nim faktycznie się skończy, czeka nas jeszcze kilka spotkań w ramach jedenastego sezonu ESL Pro League. Trzy z nich już dziś – dwukrotnie zobaczymy w akcji zespoły z Europy oraz raz z Ameryki Północnej.

Jeśli chodzi o Stary Kontynent, to tutaj czekają nas debiuty dwóch ekip w bieżącej edycji EPL-a. Już o godzinie 14 na serwerze zamelduje się G2 Esports, czyli wicemistrz Intel Extreme Masters Katowice 2020. Złożona m.in. z trzech Francuzów drużyna podejmie TYLOO, które po dwóch seriach starć nadal ma na swoim koncie okrągłe zero punktów. Kilka godzin później do gry przystąpi także mousesports, które w Katowicach akurat nieco rozczarowało. Niemniej nie ma co tego wspominać, bo przed Finnem „karriganem” Andersenem i jego kolegami wymagający przeciwnik w postaci FaZe Clanu – ten w minionych dniach zdążył już sięgnąć po jedno zwycięstwo.

CZYTAJ TEŻ:
OG z pierwszą wygraną w Pro Lidze, faworyci z Ameryki Północnej zawodzą

Sobotnie zmagania zakończy pojedynek w Ameryce Północnej. I to pojedynek naprawdę ciekawy, bo z jednej strony będziemy mieć przewodzące tabeli 100 Thieves, które nie doznało jeszcze goryczy porażki. Z drugiej zaś Team Liquid, który w piątek niespodziewanie uległ Swole Patrol w stosunku 0:2. W normalnych okolicznościach to właśnie Jake „Stewie2k” Yip i jego koledzy uchodziliby za faworytów, ale w tej sytuacji trudno jednoznacznie wyrokować, czy to właśnie oni mają większe szanse na zwycięstwo. Wiele w tej materii zależeć będzie od postawy Keitha „NAFA” Markovica – najlepszego pod względem ratingu gracza nie tylko w Liquid, ale także i całej północnoamerykańskiej dywizji Pro Ligi.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

28 marca

Grupa D

14:00 G2 Esports vs TYLOO BO3
18:00 mousesports vs FaZe Clan BO3

Grupa C

22:00 Team Liquid vs 100 Thieves BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat 11. sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gratis to uczciwa cena. Oto gry, w które w ten weekend (i nie tylko) zagrasz za darmo

Kolejny tydzień przymusowego pobytu w domu za nami – kolejne tygodnie przed nami. Ponownie przychodzimy więc z pomocą i przedstawiamy listę gier, w kt...