fot. ESL/Helena Kristiansson

Majówka pod znakiem walki o Rio. Mecz Fnatic z Vitality hitem dnia

Pogoda, przynajmniej w kilku częściach kraju, nieszczególnie zachęca do wypadów do okolicznych parków czy lasów, dlatego też spędzenie wydłużonego weekendu w towarzystwie najlepszego Counter-Strike’a na świecie nie będzie przestępstwem. Dziś ESL One: Road to Rio wprawdzie bez naszego rodzynka w stawce, Michała „MICHU” Müllera, ale z kilkoma ciekawymi spotkaniami na rozkładzie.

Najwcześniej na serwerze pojawią się ekipy z Europy Wschodniej, a konkretnie te umiejscowione w grupie A. Ciekawie zapowiada się chociażby starcie forZe z Teamem Spirit, bo pierwsza z wymienionych formacji na pewno chciałby zrehabilitować się za poniesioną dwa dni temu porażkę z Nemigą Gaming. A skoro już o drużynie złożonej z trzech Białorusinów mowa, to ta podejmie tego popołudnia Wintrike Team i będzie to jedyny pojedynek w regionie pomiędzy dwoma ekipami, które wygrały swoje inauguracyjne mecze.

CZYTAJ TEŻ:
MIBR za mocny dla MICHA i spółki, druga porażka ekipy Polaka w ESL One: Road to Rio

Emocje będą rosły wraz z upływem czasu, bo planowo o 18:30 czeka nas kolejna seria gier. Podczas niej bez wątpienia na swoisty hit dnia wyrasta batalia pomiędzy Fnatic a Teamem Vitality. Szwedzi niedawno objęli przodownictwo w rankingu HLTV, co na pewno dokłada na ich barki jeszcze więcej presji. Nie pomaga też napięta sytuacja w klasyfikacji grupy A, a biorąc pod uwagę fakt, że obie wymienione drużyny legitymują się bilansem 2-2, dzisiejsza batalia może mieć niebagatelne znacznie w ostatecznym rozrachunku. Emocji nie powinno zabraknąć w pojedynku Astralis i Teamu Heretic, bo o ile Duńczycy uchodzą za faworytów, to rywale w Road to Rio prezentują się na razie dobrze i są skłonni sprawić kolejną niespodziankę. Teoretycznie dość łatwe zadanie powinno czekać graczy Ninjas in Pyjamas, bo ci zagrają ze znajdującym się w dole tabeli Complexity.

Dzień pełen CS-a tradycyjnie zamkną mecze za oceanem. Tych zobaczymy jednak tylko dwa, co ma związek z wycofaniem się z rozgrywek Orgless. W związku z tym oba wieczorne pojedynki będą wiążące dla końcowego układu w zbiorze oznaczonym literką A. A tutaj wydarzyć może się dosłownie wszystko, bo identyczny bilans mają Gen.G, 100 Thieves oraz Cloud9, a do tego wszystkiego wmieszać może się jeszcze Evil Geniuses. Warto zresztą zaznaczyć, że awans do play-offów wywalczą tylko trzy najlepsze formacje w koszyku, więc dla którejś z wymienionych ekip w tym gronie po prostu zabraknie miejsca.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

2 maja

CIS

15:00 forZe vs Team Spirit BO3
15:00 Nemiga Gaming vs Winstrike Team BO3
15:00 Gambit Youngsters vs Unique Team BO3

Europa

18:30 Fnatic vs Team Vitality BO3
18:30 Ninjas in Pyjamas vs Complexity BO3
18:30 Astralis vs Team Heretics BO3

Ameryka Północna

22:00 Gen.G vs Evil Geniuses BO3
22:00 Cloud9 vs 100 Thieves BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat ESL One Road to Rio zapraszamy do naszych relacji – do dywizji europejskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do północnoamerykańskiej po naciśnięciu na stronę prawą.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MIBR za mocny dla MICHA i spółki, druga porażka ekipy Polaka w ESL One: Road to Rio

Proces kwalifikacyjny do przełożonego na jesień Majora nabiera rozpędu. W Europie i Ameryce Północnej z każdym dniem możemy wszakże wykreślić kilka py...