STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Obrońca tytułu na czele tabeli. Illuminar lepsze od Izako Boars w ESL MP

Illuminar Gaming samodzielnym liderem ligowej tabeli ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020! Paweł „innocent” Mocek i jego kompani zgarnęli komplet punktów w boju przeciwko Izako Boars, deklasując przeciwnika na Nuke’u i wyszarpując zwycięstwo w ostatniej odsłonie regulaminowego czasu gry na Vertigo.

Izako Boars 3 : 16 Illuminar Gaming

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. kolejka)
3 3 Nuke 12 16
0 4

Pierwsze trzy starcia nie zwiastowały jednostronnego przebiegu rywalizacji, bo po wygranej przez iHG pistoletówce obie formacje wyprowadziły po jednym skutecznym ciosie mimo niepełnego ekwipunku. I wtedy skończyły się emocje, a rozpoczęła się absolutna dominacja obrońców tytułu. Świetnie dysponowani podopieczni Adriana „IMD” Piepera raz za razem powstrzymywali natarcia rywala, w obronie pozwalając sobie na zaledwie dwie wpadki. Na konto Illuminar wpadła także druga runda pistoletowa, której rezultat doszczętnie pogrzebał nadzieje Dzików na udany comeback. Koniec końców iHG po zmianie stron wygrało wszystkie cztery starcia, a bohaterem całej bitwy jednogłośnie został wybrany rewelacyjny na Nuke’u Paweł „reatz” Jańczak.

CZYTAJ TEŻ:
AVEZ i PACT na remis w ESL Mistrzostwach Polski
Illuminar Gaming 16 : 14 Izako Boars

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. kolejka)
16 6 Vertigo 9 14
10 5

Nowa mapa – nowe możliwości? Z takiego założenia wyszli gracze Bartosza „Hypera” Wolnego, którzy na Vertigo dość szybko poprawili swój rezultat z Nuke’a. Dziki na tym jednak nie poprzestały, nie pozwalając iHG na kontrolowanie przebiegu wydarzeń na serwerze. Ba, Illuminar od pewnego momentu było właściwe bezradne, opierając się jedynie na indywidualnych akcjach. Jedna z nich w końcu sprawiła jednak, iż skład Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego odzyskał wigor i zapunktował kilka razy z rzędu. Wtedy jasne stało się, iż nikt już dzisiaj nie spuści z tonu. I choć IB robiło wszystko, by dopiąć swego, to po udanym finiszu z wygranej ostatecznie cieszyć mogli się bardziej utytułowani gracze spod bandery iHG.

To było ostatnie dzisiejsze spotkanie w ESL Mistrzostwach Polski, ale na kolejną dawkę emocji nie będziemy musieli długo czekać. Już jutro kolejne mecze, których harmonogram znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Problemy natury technicznej podczas EU Masters. K1ck zagra dopiero w czwartek

Fani polskiego League of Legends nie będą mieli dziś przyjemności zobaczyć K1ck eSports Club w akcji na European Masters 2020 Spring. Problemy technic...