Miniona niedziela była ostatnim dniem, w którym Michał "MOLSI" Łącki był członkiem AVEZ Esport. Współpraca z 23-latkiem została bowiem zakończona, dziś zaś głos w tej sprawie postanowił zabrać jeden z jego byłych już klubowych kolegów, Kacper "Kylar" Walukiewicz.

Przypomnijmy, że przez ostatnie dni Łącki przebywał w szpitalu z powodu problemów zdrowotnych, jednak Walukiewicz zapewnił w mediach społecznościowych, iż fakt ten nie miał nic wspólnego z decyzją o zmianie w składzie. – Początki myślenia o zmianach były dawno, miesiąc, może nawet dwa temu. Zdecydowaliśmy, żeby tego nie robić, bo uznaliśmy, że lepiej będzie postarać się przejść kryzys. Chcieliśmy dać sobie jeszcze jedną szansę. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a powodem takiego obrotu spraw były nieporozumienia związane z nastawieniem do kwestii pracy i poprawy pewnych aspektów. – Dlatego też atmosfera w ostatnim czasie się znacznie pogorszyła i mimo dobrych narzędzi w postaci sprawdzonych taktyk i schematów, nie mogliśmy ich zrealizować przez brak wiary w zespół czy nawet przez słabą dyspozycję indywidualną – stwierdził Kylar.

CZYTAJ TEŻ:
MOLSI opuszcza AVEZ!

Koniec końców więc postanowiono się rozstać, by móc polepszyć sytuację wewnątrz ekipy. – Potrzebna była większa chemia między nami. Żebyśmy mieli chociaż trochę podobną wizję gry, kiedy dzieją się niezaplanowane akcje, czego, jak sam MOLSI przyznał, nam brakowało. Uważam też, że rola Michała powinna być zgoła inna. Powinien być entry fragerem, a nie supportem, bo aimerem był potężnym i lubił się kręcić, szukać pojedynków – zapewnił 23-latek, dodając jednocześnie, że już wcześniej wydawało mu się, że w zespole mogą pojawić się problemy. – Gdy zaczęliśmy grać z MOLSIM, to osobiście od początku miałem złe odczucia co do naszej przyszłości. Miałem jednak nadzieję, że ciężką pracą nadrobimy nasze wady.

Przypomnijmy, że w najbliższym czasie miejsce Łąckiego zajmować będzie Paweł "byali" Bieliński, który wspomaga AVEZ już od kilku dni. Były gracz Virtus.pro weźmie wraz z zespołem udział m.in. w pozostałej części wiosennego sezonu ESL Mistrzostw Polski.