Wykorzystano zdjęcia należące do AGO ROGUE, Riot Games, ESL, DreamHack oraz devils.one

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 1-7 czerwca

Zaczął się czerwiec, a to oznacza, że start nowego splitu League of Legends coraz bliżej. Nic więc dziwnego, że w świecie LoL-a działo się sporo – zwłaszcza na polskim podwórku, gdzie doszło do zmian, w które zamieszane były AGO ROGUE, devils.one oraz… Pompa Team. Sporą sprawą była również z dawna oczekiwana premiera VALORANTA, którego esportowa scena przyciągnęła kolejne nazwisko. Kolejny online’owy triumf przyciągnął z kolei Michał „Nisha” Jankowski i jego koledzy z Teamu Secret. Więcej na temat ubiegłotygodniowych wydarzeń poniżej:

AGO ogłasza następcę Mystiquesa

Pod koniec maja Patryk „Mystiques” Piórkowski opuścił szeregi AGO ROGUE, by kontynuować swoją karierę w K1ck Neosurf, czyli ekipie wicemistrzów European Masters. Jego następcą został Adrian „Trymbi” Trybus, który ostatni split spędził jako wspierający w akademii SK Gaming.

Trymbi nowym wspierającym AGO ROGUE

Oficjalna premiera VALORANTA, a z nią dużo nowości

Po trwających półtora miesiąca testach VALORANT ukazał się w pełnej wersji. W grze pojawiła się m.in. nowa postać, pochodząca z Meksyku Reyna. Dodano także nową mapę, Ascent, oraz nowy tryb, którzy otrzymał nazwę Gorączka Spike’a.

Premierowa aktualizacja VALORANTA – nowa postać, mapa i tryb, a do tego masa poprawek

Chińska legenda League of Legends kończy karierę

Jian „Uzi” Zi-Hao z powodu problemów ze zdrowiem ogłosił zawieszenie myszki na kołku. Przez większość swojej profesjonalnej kariery chiński botlaner związany był z Royal Never Give Up, z którym w 2013 roku (wtedy jeszcze pod nazwą Royal Club) sięgnął po wicemistrzostwo Worldsów.

Chiński LoL traci jednego ze swoich najlepszych zawodników. Uzi zakończył karierę!

Po półtorarocznej przerwie Skadoodle wraca do esportu

Przez wiele lat Tyler „Skadoodle” Latham był jednym z najpewniejszych punktów składu Cloud9 w CS:GO, w którym wygrał nawet Majora. Teraz postanowił powrócić do esportu, ale już w obrębie VALORANTA, podpisując umowę z T1.

Skadoodle wraca do esportu, ale już jako gracz VALORANTA w T1

Astralis wycofuje się z eliminacyjnego turnieju do Majora CS:GO

Trzykrotni triumfatorzy Majora od pewnego czasu zmagają się z problemami kadrowymi, gdyż dwóch ich graczy postanowiło zrobić sobie zdrowotną przerwę od profesjonalnej gry. Dlatego też Astralis wycofało się z cs_summit 6, by nie stracić zdobytych wcześniej punktów eliminacyjnych.

Astralis włączyło kalkulator. Duńczycy rezygnują z najbliższych eliminacji do Majora CS:GO!

Pompa Team powraca do League of Legends, devils.one zamyka dywizję

Z powodów finansowych devils.one postanowiło zamknąć dywizję League of Legends, oddając slot w Ultralidze swoim graczom. Ci bezpieczną przystań znaleźli w Pompa Teamie, który powraca do LoL-a po półtorarocznej przerwie.

devils.one zamyka dywizję LoL-a! Gracze i sztab przejmują slota w Ultralidze

Wielki powrót Pompa Teamu do League of Legends! Organizacja zatrudnia byłych graczy DV1

Drużyna Nishy z kolejnym triumfem

Team Secret wygrał czwarty z rzędu online’owy turniej Doty 2. Tym razem Michał „Nisha” Jankowski i jego koledzy okazali się najlepsi podczas ESL One Birmingham 2020, zgarniając za triumf w dywizji EU/CIS 60 tysięcy dolarów.

Nisha znów triumfuje! Secret wygrywa ESL One Birmingham


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE i Vitality z awansem na europejskie finały BLAST Premier Spring

Europejska dywizja BLAST Premier Spring Showdown 2020 przyniosła nam dużo niespodzianek. I to na tyle dużo, że finalnie po awans na kontynentalne fina...