fot. Team Envy

Kolejny etap walki o Majora – rusza cs_summit, a na nim czternastu Polaków

Gdyby cykl eliminacyjny do ESL One Rio 2020 Major Championship zakończył się dziś, na nadchodzącej brazylijskiej imprezie nie zobaczylibyśmy żadnego Polaka. Wiele pod tym względem może zmienić jednak ruszające dziś cs_summit 6, czyli trzeci z czterech zaplanowanych turniejów, podczas których będzie można zdobywać punkty rankingowe.

Rywalizacja toczyć się będzie na dwóch kontynentach – Ameryce Północnej i Europie. Na Starym Kontynencie do gry przystąpi aż dwunastu naszych rodaków, z których większość reprezentować będzie barwy AVEZ Esport i Actiny PACT. Przed popularnymi Ośmiornicami, których szeregi niedawno definitywnie zasilił Paweł „byali” Bielinski, pojedynek z pogrążonym w kryzysie c0ntact Gaming, które od dawna ma problemy z regularnym wygrywaniem spotkań. Znacznie trudniejsze zadanie czeka na Jacka „MINISE’A” Jeziaka i spółkę, gdyż ich rywalem będzie MAD Lions – triumfator Flashpoint Season 1. Sporo emocji powinien dostarczyć też polsko-polski pojedynek, podczas którego naprzeciwko siebie staną Sprout oraz OG. Barwy tej pierwszej formacji reprezentują Paweł „dycha” Dycha i Michał „snatchie” Rudzki, drugiej natomiast Mateusz „mantuu” Wilczewski.

CZYTAJ TEŻ:
Droga do Rio de Janeiro. Przewodnik dla polskich drużyn CS:GO i nie tylko

Na tym nie koniec polskich akcentów, chociaż kolejnego z nich szukać musimy już za oceanem. Tam bowiem do walki stanie też Team Envy Michała „MICHA” Müllera. Jednakże międzynarodowy skład w czasie trwania zawodów walczyć będzie musiał nie tylko z kolejnymi przeciwnikami, ale również z szalejącym pingiem. A wszystko dlatego, że MICHU oraz Buğra „Calyx” Arkin kilka tygodni temu powrócili do Europy i z powodu obecnej sytuacji zdrowotnej na świecie nie mogli powrócić do Stanów Zjednoczonych. W związku z tym gracze będą zmuszeni rozgrywać mecze ze swoich ojczyzn, co w oczywisty sposób wpłynie na ich komfort gry. Jak to wpłynie na postawę całego Envy? Przekonamy się o tym już w nocy przy okazji meczu z południowoamerykańskim Teamem One, który w czasie zawodów korzystać będzie z pomocy zmiennika, Mario „malbsMd” Samayoi.

Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

22 czerwca
15:00 Fnatic vs Nordavind DNB BO3
15:00 Heroic vs Endpoint BO3
15:00 Dignitas vs FATE Esports BO3
15:00 MAD Lions vs Actina PACT BO3
15:00 Complexity Gaming vs Japaleno BO3
15:00 BIG vs HAVU Gaming BO3
15:00 c0ntact Gaming vs AVEZ Esport BO3
15:00 OG vs Sprout BO3
18:00 cztery ćwierćfinały drabinki wygranych – Europa BO3
21:00 Cloud9 vs New England Whalers BO3
21:00 Triumph vs Yeah Gaming BO3
21:00 Team Envy vs Team One BO3
21:00 MIBR vs Chaos Esports Club BO3
23 czerwca
00:00 dwa mecze 2. rundy drabinki wygranych – Ameryka Północna BO3
00:00 dwa mecze 1. rundy drabinki przegranych – Ameryka Północna BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 6 zapraszamy do naszych relacji – do dywizji północnoamerykańskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do europejskiej po naciśnięciu na stronę prawą.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 15-21 czerwca

Po kilku tygodniach wspólnej gry Paweł "byali" Bieliński podpisał kontrakt z AVEZ Esport. W świecie CS-a zobaczyliśmy też spore przetasowania w czołów...