Drugi dzień czwartego tygodnia Alior Bank Ultraligi zapowiadał się naprawdę świetnie. Aż trzy z czterech dzisiejszych spotkań odbyły się pomiędzy zespołami walczącymi ze sobą bezpośrednio o konkretne lokaty w tabeli, a dzięki temu byliśmy świadkami niezwykle zaciętych pojedynków i niespodzianek.

Dzień meczowy zainaugurowało Illuminar Gaming, które stawiło czoła 7more7 Pompa Teamowi. W pierwszej połowie sezonu zasadniczego lepsza była drużyna prowadzona przez Jakuba "Bezuma" Iwanickiego i nie inaczej było tym razem. Raz jeszcze świetną grę rozegrał Dominik "Melonik" Ślęczka, który pewną ręką poprowadził zespół do zwycięstwa. Wynikiem tego oba składy zrównały się w tabeli punktami, co zwiastuje niezwykle emocjonującą walkę o miejsce na podium.

Równie ciekawie wygląda też dolna połowa tabeli, z której ucieczki szuka Gentlemen's Gaming. W meczu z piratesports Kamil "LeQu" Rosik i spółka byli bliscy porażki, lecz dzięki sprytnie zastawionej pułapce udało im się utrzeć nosa pewnym zwycięstwa Piratom. W tortudze z pewnością panują minorowe nastroje, bo coraz bardziej w oczy drużyny Patryka "Tuksiarza" Ewertowskiego zagląda widmo gry w relegacjach.

Wróćmy jednak w górne rejony tabeli, bowiem tam w ostatnich dniach szaleje Komputronik H34T. Drużyna braci Malczyńskich wczoraj pokonała K1ck Neosurf, a dziś przerwała świetną passę AGO ROGUE, dzięki czemu kończy ten tydzień na drugim miejscu, zostawiając w tyle ekipy takie jak Illuminar czy Pompa! Po piętach drużynie Marcina "bucu" Świecha depcze również K1ck, które ograło PRIDE. Orły są w fatalnej sytuacji. Wciąż nie zdobyły one nawet punktu, a ich szanse na awans do play-offów wydają się już iluzoryczne. Jeśli nadchodzące mecze nie przyniosą drużynie poprawy formy i kilku zwycięstw... Cóż, niewykluczone, że przynajmniej na chwilę PRIDE pożegna się z Mistrzostwami Polski.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych spotkań:

1 lipca
17:30 Illuminar Gaming 1:0 7more7 Pompa Team relacja
18:30 piratesports 0:1 Gentlemen's Gaming relacja
19:30 AGO ROGUE 0:1 Komputronik H34T relacja
20:30 K1ck Neosurf 1:0 PRIDE relacja

Tabela Ultraligi po czwartym tygodniu rozgrywek:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 8 7 1 88%
2. Komputronik H34T 8 6 2 75%
3. 7more7 Pompa Team 8 5 3 62%
3. Illuminar Gaming 8 5 3 62%
3. K1ck Neosurf 8 5 3 62%
6. Gentlemen's Gaming 8 3 5 37%
7. piratesports 8 1 7 12%
8. PRIDE 8 0 8 0%
Legenda:
 Awans do 2. rundy fazy pucharowej
 Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne spotkania w ramach Ultraligi czekają nas dopiero w przyszłym tygodniu. Najciekawiej zapowiada się wtorkowy pojedynek H34T z 7more7 Pompa Teamem, który dla obu zespołów będzie niezwykle istotnym sprawdzianem. W środę natomiast będące na fali wznoszącej Illuminar zagra z AGO ROGUE, które będzie musiało udowodnić, że dzisiejsza porażka była jedynie wypadkiem przy pracy. Wszystkie szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której odnośnik zamieszczamy poniżej.