STS
fot. AGO ROGUE

Pierwsze rozstrzygnięcia w Ultralidze – AGO ROGUE spokojne o miejsce w play-offach

Dziewiąty dzień fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi zakończony. Wtorek okazał się przełomowy pod co najmniej trzema względami. Po pierwsze, zwycięską serię Komputronik H34T przerwał 7more7 Pompa Team, a to w połączeniu z wygraną K1ck Neosurf namieszało na nowo w górnej części zestawienia. Po drugie, poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące uczestników play-offów (o czym w dalszej części artykułu). Po trzecie, pasmo niepowodzeń PRIDE wreszcie dobiegło końca. Dziś Orły mogły cieszyć się z pierwszej wygranej – w szalonym starciu z Illuminar Gaming to one zadały decydujący cios i wreszcie zapisały zwycięstwo na swoim koncie.

A ponieważ piratesports nie sprawiło takiej niespodzianki w meczu z AGO ROGUE, PRIDE zrównało się z Piratami w tabeli na siódmej lokacie. Zespół Michała „Misia” Kopacza mimo całkiem udanego startu z czasem nie miał wiele do powiedzenia przeciw liderom zestawienia, przez co wciąż traci dwa punkty do usytuowanego lokatę wyżej Gentlemen’s Gaming. Dżentelmeni również nie byli w stanie zaskoczyć – w pojedynku z K1ck Neosurf ponieśli oni porażkę i nie udało im się zbliżyć do czołowej piątki.

CZYTAJ TEŻ:
Oto jest dzień, który dało nam PRIDE. Orły z pierwszą wygraną w czwartym sezonie Ultraligi!

Mieli ku temu tym lepszą okazję, że we wspomnianym meczu Illuminar z PRIDE ekipa Wojciecha „Tabasko” Kruzy poniosła niespodziewaną porażkę i spadła na piątą lokatę. iHG jest jednak w bardziej komfortowej sytuacji niż GG i piratesports, gdyż do drużyn z wyższych lokat traci tylko jeden punkt, więc po jutrzejszych meczach wszystko może ulec zmianie. No, przynajmniej dopóki nie spojrzymy na harmonogram  – jutro Illuminar podejmie AGO ROGUE, zaś trójka wiceliderów zmierzy się z formacjami ze spodu.

A więc podsumujmy – porażka Illuminar, wygrana PRIDE, trzy drużyny na drugiej lokacie. Do końca fazy zasadniczej pozostało już tylko pięć rund, tak więc walka o play-offy wkracza w decydującą fazę, a w klasyfikacji jeden wielki chaos. Tylko jedna drużyna może być już (po części) spokojna o przyszłość. Jest nią oczywiście AGO ROGUE, które już dziś zapewniło sobie miejsce w fazie pucharowej. Z pewnością jednak Paweł „Woolite” Pruski i kompani mierzą wyżej, tym bardziej że teraz już po fazie zasadniczej do zgarnięcia są dwa miejsca na European Masters. Wiele wskazuje na to, że jedno z nich przypadnie właśnie RGO.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Ultraligi:

7 lipca
17:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 K1ck Neosurf relacja
18:30 piratesports 0:1 AGO ROGUE relacja
19:30 Komputronik H34T 0:1 7more7 Pompa Team relacja
20:30 PRIDE 1:0 Illuminar Gaming relacja

Aktualna klasyfikacja grupowa:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 9 8 1 89%
2. 7more7 Pompa Team 9 6 3 67%
2. K1ck Neosurf 9 6 3 67%
2. Komputronik H34T 9 6 3 67%
5. Illuminar Gaming 9 5 4 56%
6. Gentlemen’s Gaming 9 3 6 33%
7. piratesports 9 1 8 11%
7. PRIDE 9 1 8 11%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne mecze Ultraligi już jutro od 17:30. Na początek K1ck Neosurf podejmie piratesports, a wkrótce po tym AGO ROGUE zmierzy się z Illuminar Gaming. Po więcej informacji dotyczących tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oto jest dzień, który dało nam PRIDE. Orły z pierwszą wygraną w czwartym sezonie Ultraligi!

Tydzień temu z serią zwycięstw i czystym kontem pożegnało się AGO ROGUE. Po porażce akademii Łotrzyków w tabeli pozostało już tylko jedno wolno stojąc...