STS
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ w play-offach Nine to Five. I na tym koniec dobrych wieści

Trwający tydzień polskiej społeczności CS:GO upływa pod znakiem zmagań w Nine to Five 1. Internetowy turniej z pulą nagród o wysokości 50 tysięcy dolarów to arena pokazowa dla łącznie dwudziestu sześciu rodzimych graczy, którzy od poniedziałku codziennie umilają nam czas. A przynajmniej tak działo się do dziś, bo jutro liczba nadwiślańskich akcentów będzie już znacznie mniejsza. A to paradoksalnie i dobra, i zła wiadomość.

W czwartej rundzie systemu szwajcarskiego nie zobaczymy już Izako Boars oraz AVEZ Esport. Dziki dziś rano stoczyły bratobójczy bój z HONORIS, a jego stawką było uniknięcie eliminacji.  Po zaciętej walce nieco lepszy okazał się skład Filipa „NEO” Kubskiego i to właśnie on mógł odetchnąć z ulgą. Jeśli interesuje was bogatszy w konkrety opis tego meczu, to koniecznie kliknijcie tutaj.

A teraz wróćmy do Ośmiornic, które znajdują się na przeciwnym niż IB biegunie. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity od początku imprezy prezentują się zdecydowanie najlepiej ze wszystkich polskich drużyn i bez żadnej wpadki przedarli się do play-offów. Dziś AVEZ zwyciężyło CR4ZY, choć trzeba przyznać, iż ukraińska formacja postawiła naszym rodakom naprawdę zdecydowany opór. Szalę zwycięstwa na korzyść Polaków przechyliły opanowanie w dogrywce na Trainie i (prawie) bezbłędna defensywa na Nuke’u.

A co z resztą? Wisła All in! Games Kraków, Illuminar Gaming oraz Wizards Esports Club Piotra „morelza” Taterki dziś nie biły się ani o utrzymanie, ani o awans do play-offów. I całe szczęście, bo wszystkie trzy drużyny zgodnie opuszczały plac swojej bitwy na tarczy. Szczególnie bolesną porażkę poniosła Biała Gwiazda, która świetnie otworzyła batalię z AGF Esports, lecz na dwóch kolejnych mapach była cieniem samej siebie. Niewiele do wygranej zabrakło też iHG, ale… Nie, nie ma żadnego ale. O dzisiejszych starciach trzeba zapomnieć, bo już jutro przestrzeni na błędy po prostu nie będzie.

8 lipca
09:00 Izako Boars 1:2 HONORIS Inferno 16:14
Vertigo 11:16
Dust2 11:16
12:00 Wisła All in! 1:2 AGF Esports Overpass 16:9
Nuke 3:16
Train 6:16
15:00 Illuminar Gaming 1:2 sAw Vertigo 14:16
Dust2 16:13
Nuke 10:16
15:00 Wizards Esports Club 0:2 FATE Esports Inferno 9:16
Mirage 10:16
18:00 AVEZ Esport 2:0 CR4ZY Train 19:16
Nuke 16:11
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

7more7 Pompa Team ogrywa PRIDE i melduje się w play-offach Ultraligi

Kibice PRIDE na pierwszy tydzień zakończony dwoma zwycięstwami będą musieli poczekać do co najmniej szóstego tygodnia Alior Bank Ultraligi. Dziś druży...