fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ pokonuje Wisłę All in! byali i spółka w ćwierćfinale Nine to Five

Znamy pierwszą polską drużynę, która weźmie udział w ćwierćfinałach Nine to Five! W bratobójczym pojedynku AVEZ Esport pokonało Wisłę All in! Games Kraków, triumfując na Nuke’u i zdecydowanie dominując rywali na Vertigo.

AVEZ Esport 2:1 Wisła All in!
Train 12:16 Nuke 16:13 Vertigo 16:3

Pierwsza połowa gry na Trainie była wyrównana. Mecz lepiej zaczął się dla Ośmiornic, które zdobyły dwie rundy przewagi, lecz gracze krakowskiego klubu nie mieli zamiaru odpuścić. Po kilku minutach zaciekłych walk wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie, a wkrótce powiększyli je jeszcze o jedno oczko. Nie trzeba było czekać długo na odpowiedź AVEZ – dzięki udanej końcówce połówki zredukowało ono stratę do zaledwie jednego oczka. W drugiej części potyczki Wisła All in! szybko powiększyła swoją przewagę. Gdy Grzegorz „jedqr” Jędras i spółka prowadzili 14:9, ich oponenci podjęli próbę powrotu do gry, lecz po trzech wygranych reprezentanci Białej Gwiazdy postawili kropkę nad i, kończąc mecz triumfem 16:12.

CZYTAJ TEŻ:
reatz ustępuje ze składu Illuminar!

AVEZ po stronie antyterrorystów na Nuke’u było całkowicie bezkonkurencyjne. Paweł „byali” Bieliński i jego koledzy rozpoczęli starcie, pokonując rywali aż cztery razy. Mimo pojedynczych strat ciągle brnęli naprzód, raz po raz niszcząc ekonomię rywali. Wisła All in! Games Kraków nie miała nic do powiedzenia, jej zawodnicy mogli tylko przyjmować kolejne ciosy, by zakończyć połówkę porażką 3:12. Po zamianie stron układ sił odwrócił się o 180 stopni. Tym razem to Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i jego kompani byli katami błyskawicznie odrabiającymi straty. W mgnieniu oka na tablicy wyników zagościł remis, a później Ośmiornice się obudziły i w końcu domknęli mecz 16:13.

Piotr „Nawrot” Nawrocki wraz ze swoją ekipą ponownie zdominowali przeciwników w pierwszej części potyczki na Vertigo. Ze względu na ciągłe porażki Wisła All in! miała praktycznie nieprzerwanie problemy ekonomiczne, co w połączeniu ze słabą dyspozycją znacznie zmniejszyło jej szanse na wygraną. Pierwszy triumf Wiktor „mynio” Kruk i jego koledzy zdobyli bowiem dopiero w dwunastej rundzie, a następnie wymęczyli kolejne dwa oczka. Po zamianie stron AVEZ wygrało kolejną pistoletówkę i pewnie ruszyło po zwycięstwo. Gracze krakowskiego klubu nie zdołali już powrócić do gry, a mecz zakończył się bardzo bolesną dla nich porażką 3:16.

Już o 12:00 walkę w play-offach Nine to Five rozpocznie kolejna rodzima ekipa – Illuminar Gaming. W walce o ćwierćfinały nasi rodacy podejmą Syman Gaming. Z kolei jutro o 9:00 odbędzie się pojedynek AVEZ Esport z Hard Legionem. Warto wspomnieć, że zwycięzca turnieju Nine to Five zgarnie 35 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k lepszy od vengeurR! Polak wędruje w górę tabeli Quake Pro League

Po miesiącu oczekiwań w końcu się udało! Maciej "Av3k" Krzykowski sięgnął w końcu po trzecie zwycięstwo w czwartym etapie Quake Pro League. Dzięki tem...