STS
Ultraliga, Sezon 2
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Czas rozstrzygnięć w Ultralidze. Jak wygląda sytuacja po szóstym tygodniu zmagań?

Dziś zakończył się szósty tydzień fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi. Środowe mecze przyniosły dwa kluczowe rozstrzygnięcia. Po pierwsze, piratesports nie ma już szans na play-offy i powoli musi przygotowywać się do obrony swojego miejsca w czołowej ósemce Polski. Po drugie, fani AGO ROGUE już teraz mogą się cieszyć z awansu swoich ulubieńców na letnią edycję European Masters, bo akademia Łotrzyków zajmie co najmniej drugą lokatę na koniec rozgrywek grupowych.

Zacznijmy jednak od niespodzianki, jaką już na starcie dzisiejszych zmagań zaserwowały Illuminar Gaming oraz Gentlemen’s Gaming. Mało kto bowiem spodziewał się, że to Dżentelmeni wyjdą górą z tego pojedynku, ale tak się właśnie stało – GG po niespełna 35-minutowej potyczce zapisało na koncie czwartą wygraną i szanse tej formacji na play-offy znacząco wzrosły. Tym bardziej po porażce PRIDE w ostatnim dzisiejszym meczu. Orły nie dały rady AGO ROGUE, które w bardzo przekonującym stylu sięgnęło po wygraną i tym samym zapewniło sobie miejsce na EUM.

CZYTAJ TEŻ:
PRIDE nie zatrzymało AGO ROGUE przed awansem na EU Masters!

O drugi ze slotów walka będzie się toczyła podczas następnego, siódmego tygodnia. Na chwilę obecną najbliżej tego celu przybliżył się 7more7 Pompa Team, który pokonał dziś K1ck Neosurf, ale wciąż jeszcze może spaść na trzecią lokatę, zależnie od rezultatów ostatniej kolejki. Tylko jeden punkt dzieli bowiem Komputronik H34T od wyżej usytuowanej Pompy, lecz drużyna Mateusza „Czajka” Czajki wygrała oba bezpośrednie starcia, co daje jej pewną przewagę. Czy ta wystarczy, o tym rozstrzygną dopiero ostatnie dwa dni rozgrywek.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Alior Bank Ultraligi:

15 lipca
17:30 Illuminar Gaming 0:1 Gentlemen’s Gaming relacja
18:30 7more7 Pompa Team 1:0 K1ck Neosurf relacja
19:30 Komputronik H34T 1:0 piratesports relacja
20:30 AGO ROGUE 0:1 PRIDE relacja

Klasyfikacja grupowa szóstym tygodniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 12 11 1 92%
2. 7more7 Pompa Team 12 9 3 75%
3. Komputronik H34T 12 8 4 67%
4. K1ck Neosurf 12 7 5 58%
5. Illuminar Gaming 12 6 6 50%
6. Gentlemen’s Gaming 12 4 8 33%
7. PRIDE 12 2 10 17%
8. piratesports 12 1 11 8%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Siódma, ostatnia już kolejka fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi rozpocznie się we wtorek 21 lipca. Zmagania zainauguruje pojedynek 7more7 Pompa Teamu z Gentlemen’s Gaming, który wyłoni albo komplet uczestników play-offów, albo drugą drużynę z pewnym awansem na EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PRIDE nie zatrzymało AGO ROGUE przed awansem na EU Masters!

AGO ROGUE kończy kolejny tydzień czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi z bilansem dwóch zwycięstw. Wczoraj akademia Łotrzyków wygrała z Gentlemen’s Ga...