FC Barcelona i Tencent nawiązują współpracę. Blaugrana bliżej najważniejszej chińskiej ligi LoL-a?

Niemal w każdym europejskim państwie znajdują się kluby sportowe, które prowadzą współprace z esportowymi organizacjami lub same stworzyły sekcje dla graczy. W tym gronie znajduje się od jakiegoś czasu FC Barcelona, ale czołowa marka na świecie zamierza jeszcze mocniej zaangażować się w temat profesjonalnej rywalizacji w grach komputerowych.

CZYTAJ TEŻ:
Czy FC Barcelona rozszerzy działalność esportową? Wyjaśnia prezydent klubu

Włodarze hiszpańskiego klubu od 2018 roku wspierają drużyny Pro Evolution Soccer oraz Rocket League, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo na liście może pojawić się skład League of Legends. Barcelona podpisała właśnie umowę z międzynarodową korporacją technologiczną i inwestycyjno-holdingową Tencent, na mocy której przewidziano kilka konkretnych działań. Blaugrana oprócz esportowej rywalizacji planuje aktywnie uczestniczyć w edukacji graczy, a także chce prowadzić wymianę informacji na linii klubów esportowego i sportowego.

Oficjalne rozpoczęcie współpracy pomiędzy Barceloną i Tencentem ponownie zainteresowało również fanów League of Legends. Od pewnego czasu mówi się bowiem, że klub z Katalonii chce kupić miejsce w najważniejszych chińskich rozgrywkach – League of Legends Pro League. Partnerstwo z firmą, która jest współwłaścicielem TJ Sports, czyli współorganizatora LPL, może tylko przyśpieszyć ten proces.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wisła zatańczy sambę z MIBR. innocent i Illuminar w grze o awans z tej samej grupy

Jak wspominamy w innym tekście, dziś wraca ESL One Cologne, ale przecież nie samymi zawodami dla czołówki kibic żyje. Ekosystem CS:GO to przecież też...