fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ otwiera sezon ESL MP podziałem punktów w dwumeczu z Wisłą All in!

AVEZ Esport mogło źle wspominać niedawne konfrontacje z Wisłą All in! Games Kraków. Ośmiornice ulegały Białej Gwieździe w trzech ostatnich spotkaniach. We wtorkowy wieczór też nie zagrały bezbłędnie, ale mogą być z siebie względnie zadowolone, gdyż zdobyły pierwsze punkty w fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020.

Wisła All in! 13 : 16 AVEZ Esport

(1.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
13 9 Mirage 6 16
4 10

Rywalizacja między Wisłą All in! Games Kraków oraz AVEZ Esport została przez niektórych okrzyknięta mianem najciekawszej na polskiej scenie CS:GO. Obie formacje często trafiają na siebie w różnych internetowych rozgrywkach, ale nadeszła pora na pojedynek na naszym krajowym podwórku. A jaka mapa jest synonimem polskości? Oczywiście Mirage – plansza, która we wczorajszej konfrontacji Wisły z AVEZ zakończyła się pomyślnie dla reprezentantów krakowskiego klubu sportowego. Niemniej dzisiaj to Ośmiornice śpiewająco weszły w Mirage’a, szybko zdobywając prowadzenie 5:1. Problem AVEZ polegał na tym, że z każdą minutą na serwerze Biała Gwiazda stawiała coraz większy opór, a pod koniec połowy była wręcz nieuchwytna i schodziła na przerwę z trzypunktowym prowadzeniem. Nie nacieszyła się nim jakoś szczególnie długo, bo Paweł „byali” Bieliński i spółka zniwelowali różnicę zaraz po starcie drugiej połowy, ale, co gorsza dla Wisły, zaczęli panować nad mapą. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity kontrolowali sytuację już do samego końca, co w końcowym rozrachunku przełożyło się na zwycięstwo 16:13.

Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


AVEZ Esport 12 : 16 Wisła All in!

(1. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
12 10 Overpass 5 16
2 11

Overpass przyniósł nam bliźniaczo podobne początkowe rundy. AVEZ łatwo i przyjemnie wypracowało sobie przewagę, tym razem opiewającą na pięć oczek, z tą różnicą, że nie zaczęło jej błyskawicznie tracić. Na Mirage’u Ośmiornice po bardzo optymistycznym starcie momentalnie straciły tlen, a w konsekwencji musiały gonić rywala po zmianie stron. Na drugiej arenie ekipa byaliego kontynuowała zaczęte dzieło i po piętnastu odsłonach dysponowała buforem bezpieczeństwa w postaci pięciu rund. Ten jednak zaczął maleć w oczach, kiedy Wisła All in! przeszła do defensywy. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek z kolegami czytali pomysły przeciwników jak lekturę szkolną i właściwie nie popełniali błędów. Dość powiedzieć, że w obronie dali się zaskoczyć tylko dwa razy, z czego jeden z tych przypadków wystąpił, gdy Wiślacy mieli już w garści punkt meczowy. Jak nie trudno obliczyć, Biała Gwiazda zatriumfowała wynikiem 16:12, a co za tym idzie, została liderem ligowej tabeli.

Kolejne mecze w ramach ESL MP dopiero w przyszły poniedziałek. Trzeci tydzień rozpocznie hitowy dwumecz x-kom AGO z AVEZ Esport. Obecny układ tabeli, szczegółowy harmonogram i wszystkie inne informacje dotyczące ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Którzy bohaterowie pojawią się na Mistrzostwach Świata League of Legends? Odpowiedzi przynosi patch 10.19

Jedna z najważniejszych aktualizacji League of Legends w tym roku, patch 10.19 już za kilka godzin zawita na serwerach. Czemu najważniejsza? Otóż na 1...