Trwa walka o awans na DreamHack Open Fall 2020, czyli kolejną imprezę RMR. W niej pozostało siedmiu naszych rodaków. O ile jednak Sprout jest już o krok od upragnionego celu, tak przed AVEZ Esport jeszcze długa droga. Niemniej nie samymi eliminacjami człowiek żyje – przed nami także kolejne spotkania w ligach ESEA.

Ale najpierw skupmy się na turnieju kwalifikacyjnym do DreamHacka, bo już o 15:00 na serwerze zameldują się reprezentanci AVEZ. Ci wczoraj przegrali co prawda z North, ale wcześniej udało im się ograć c0ntact Gaming, dzięki czemu wciąż mogą szukać swojej szansy, aczkolwiek już tylko w dolnej drabince, gdzie każdy błąd równoznaczny jest z eliminacją. Niemniej wydaje się, że tym razem los był nieco bardziej łaskawy dla Ośmiornic, bo kolejną przeszkodą na ich drodze będzie SKADE, z którym Polacy wygrali już podczas otwartych eliminacji. Kilka godzin później okazję do awansu będą mieć natomiast Paweł "dycha" Dycha i Michał "snatchie" Rudzki. Ich Sprout w 3. rundzie drabinki wygranych podejmie sAw i jeżeli zatriumfuje, będzie pewne awansu. W przypadku porażki zespół dwóch Polaków także znajdzie się natomiast w drabince przegranych.

CZYTAJ TEŻ:
Juggernaut zdekompletowany – oBo opuszcza zespół i wraca do Ameryki Północnej

Jeżeli zaś chodzi o ligi ESEA, to tutaj ozdobą dnia będą polskie derby w Mountain Dew League. Już o godzinie 17:00 Actina PACT podejmie Wisłę All in! Games Kraków, która rozegra dopiero pierwszy mecz w bieżącym sezonie. Po szóste i siódme z rzędu zwycięstwo na poziomie Advanced będą natomiast mogli sięgnąć Izako Boars, przed którymi pojedynki z Budapest Five i Prima eSport. W tej samej lidze rywalizuje także Team Gaminate, który mimo niedawnej przegranej także znajduje się w czołówce i dzięki ewentualnej wygranej z Cream Real Betis będzie mógł się w niej utrzymać. Niżej, bo w ESEA Main, w akcji zobaczymy los kogutos – popularne Koguty spróbują poradzić sobie z VRTX Esports. Fani kobiecego CS:GO powinni natomiast przyglądać się dywizji Open. To właśnie tam Arcane Wave zagra z GoasHax, natomiast Izako Boars Ladies zmierzą się z TeamPOLAR i DarkSiders.

Lista najciekawszych środowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

22 września
15:00 AVEZ Esport vs  SKADE BO3 transmisja
17:00 Actina PACT vs Wisła All in! BO1 transmisja
18:00 Team Gaminate vs Cream Real Betis BO1  
18:00 Izako Boars vs Budapest Five BO1 transmisja
19:00 Sprout vs sAw BO3 transmisja
20:00 Arcane Wave vs GoasHax BO1
20:30 Izako Boars Ladies vs TeamPOLAR BO1
20:30 Izako Boars vs Prima eSport BO1 transmisja
21:00 los kogutos vs VRTX Esports BO1
22:30 Izako Boars Ladies vs DarkSiders BO1